کد خبر: 155655 A

وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد

در ۲۴ ساعت گذشته، کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۱۶ ترددشمار در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ازآن ۳/۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

آزادراه کرج – تهران و بالعکس، آزادراه کرج - قزوین، گلشهر و محور کرج – ماهدشت پرترددترین محورهای کشور در ۲۴ ساعت گذشته بود.

به گزارش ایلنا، براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های هوشمند ترددشمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثناء محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکرشده، ‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به‌روال عادی در جریان است.

در ۲۴ ساعت گذشته، کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۱۶ ترددشمار در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ازآن ۳/۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۰ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ وکمترین تردد بین ساعات۶تا ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب نمایند.

محورهای دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته:

آزادراه کرج – تهران، ک ۲۵،۱۱۳۴۲۲

آزادراه تهران - کرج، ک ۲۵،۱۱۱۹۴۲

آزادراه کرج - قزوین، گلشهر، ۸۵۵۴۸

آزادراه قم _ تهران، ابتدای محور، ۸۴۹۷۵

آزادراه قزوین – کرج، گلشهر، ۸۰۵۸۰

محور کرج - ماهدشت، ۶۷۶۰۲

آزادراه تهران – قم، ابتدای محور، ۵۲۹۰۸

محور لاهیجان - آستانه، ۴۴۹۶۰

محور قائمشهر - ساری، ۳۹۶۲۹

آزادراه کرج – تهران، ک ۲۵،۱۱۳۴۲۲

محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی، به دلیل رویدادهای غیرمترقبه:

۱ - محورشمشک - دیزین(جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استان البرز، به‌دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود می‌باشد. البته همه روزه‏ امکان تردد از تهران به محور شمشک تا پارکینگ بالا، از ساعت ۷ تا ۱۷، همینطور از کرج به محور دیزین تا پارکینگ پایین، به‌طور ۲۴ساعته، میسر است.
۲ - محورشهداد - نهبندان، مقطع واقع در استانکرمان، به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰ تا ۷۳، تا اطلاع ثانوی مسدود می‌باشد.
۳ - محور پونل - خلخال‏ْ،(از سه‌راهی پونل تا ورودی جاده زندانه) مقطع واقع در استانگیلان، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.
۴ - محور دیهوک – نهبندان، واقع در استان کرمان به دلیل جاری شدن سیل تا اطلاع بعدی مسدود می باشد.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای:

۱ - محوراصلی قم – گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدیدعملیات راهسازی، تا مورخ۳۱/۳ / ۹۳، مسدود ومسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم تهران و در ادامه برای کلیه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

ممنوعیت تردد به ‌تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه:

۱ - در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می‌گردد. تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

البرز و تهران رکورددار تردد‌های ششم فروردین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر