کد خبر: 155653 A

با انجام دو هزار و ۵۳۶ پرواز خارجی در دور نخست سفرهای نوروزی، پروازهای بین المللی از طریق فرودگاه های کشور با ۵/۴۴ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شد.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور گفت: با انجام ۵۴۱ سورتی پرواز، بیشترین پروازهای هوایی در مسیرهای داخلی در روز ۲۸ اسفند ماه سال ۹۲ به ثبت رسید.

به گزارش ایلنا، ابراهیم شوشتری افزود: این تعداد پرواز در مسیرهای داخلی در مقایسه با روز ۲۸ اسفند ماه سال ۹۱ بیش از ۹ درصد افزایش نشان می دهد.

وی با اشاره به تعداد پروازهای هوایی در مسیرهای خارجی در ایام تعطیلات نوروزی اظهار داشت: طی روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفندماه سال ۹۲ در مجموع، انجام ۳۶۳ پرواز در مسیرهای خارجی به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۱ این رقم حدود ۶۵ درصد رشد نشان می دهد.

شوشتری از رشد چشمگیر پروازهای بین المللی در دور نخست سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۲ لغایت چهارم فروردین سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت، با انجام دو هزار و ۵۳۶ پرواز خارجی در دور نخست سفرهای نوروزی، پروازهای بین المللی از طریق فرودگاه های کشور با ۵/۴۴ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شد، ضمن اینکه پروازهای داخلی نیز با افزایش ۸/۸ درصدی به چهار هزارو ۲۶۴ پرواز رسید.

وی یادآورشد: در مجموع پروازهای داخلی، عبوری، بین المللی و سایر، ۱۱ هزار و ۶۲۴ پرواز در سطح فرودگاه ها و آسمان کشور انجام شده است و بر این اساس با رشد ۵/۱۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم.

به گفته معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور، میزان پروازهای عبوری طی این مدت چهار هزار و ۵۹۳ پرواز بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷/۰ درصد کاهش نشان می دهد.

بیشترین تعداد پرواز داخلی در سال 92 روز 28 اسفند ثبت شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر