کد خبر: 138571 A

وزیر راه وشهرسازی؛

رفاه حال متقاضیان در گرو مالیات کمتر است در صدد هستیم برای این منظور برنامه‌های پیشنهادی خود را به وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان قانون مالیات‌ها ارائه دهیم.

وزیر راه و شهرسازی از اجرای برنامه‌ای برای خروج رکود بازار مسکن خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم با انواع روش‌های مالی زمین و ساختمان و همکاری با سازمان بورس و اوراق بهادار این برنامه را اجرایی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه چهارمین کنفرانس صنعت احداثو انرژی در جمع خبرنگاران در خصوص تمهیدات رکود بازار مسکن اظهار داشت: برای این منظوربرنامه‌هایی از جمله روش‌های تامین تسهیلات در نظر داریم تا با تحریک تقاضا و با توجه به وضعیت خوب تولید، بازار بانک مسکن را از رکود خارج کنیم.

آخوندی با بیان تصمیمات گرفته شده اخیر در خصوص واحدهای مسکن مهرگفت: پیگیر افزایش وام هستیم همچنین بانک مرکزی تصمیم گیرنده وام مسکن مهر است که آخرین افزایش وام مرحله اول، افزایش وام‌های خرید بود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به متنوع سازی قیمت بلیت هواپیما گفت: این موضوع در قانون برنامه پنجم دولت عنوان و دولت مکلف شده این برنامه را اجرا کند همچنین برنامه‌ فرودگاه مهر‌آباد بازنگری خواهد شد.

آخوندی در خصوص قانون اخذ مالیات پلکانی از واحدهای مسکونی اجاره‌ای اذعان داشت: این روش برای طولانی مدت است و متقاضیان این طرح قادر خواهند بود با طولانی‌تر شدن مدت زمان اجاره پول کمتری پرداخت کنند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص مالیات مسکن متقاضیان گفت: رفاه حال متقاضیان در گرو مالیات کمتر است در صدد هستیم برای این منظور برنامه‌های پیشنهادی خود را به وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان قانون مالیات‌ها ارائه دهیم.

پیگیر افزایش وام مسکن مهر هستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر