کد خبر: 112855 A

از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

این سامانه با توجه به آئین‌نامه اجرایی حمایت از صاحبان صنایع و منابع و مهارت‌های داخل کشور در بخش ICT مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات راه‌اندازی شده و در آن لیست شرکت‌های ثبت شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات مربوط به زمینه فعالیت و تولید و مشخصات لازم برای دسترسی به آنها درج شده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری از راه‌اندازی سامانه جامع ثبت اطلاعات شرکت‌های تولیدکننده حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن رضوانی گفت: به منظور حمایت از تولیدات ملی، لزوم شناخت از وضعیت تولید تجهیزات ارتباطی از نظر کمی و کیفی در کشور و لزوم بهره‌برداری اپراتورهای فعال کشور از تولیدات این شرکت‌ها، سامانه جامع تولیدکنندگان حوزه ICT بر روی پایگاه اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این سامانه با توجه به آئین‌نامه اجرایی حمایت از صاحبان صنایع و منابع و مهارت‌های داخل کشور در بخش ICT مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات راه‌اندازی شده و در آن لیست شرکت‌های ثبت شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات مربوط به زمینه فعالیت و تولید و مشخصات لازم برای دسترسی به آنها درج شده است.

رضوانی درباره تولیدکنندگان تجهیزات حوزه ICT که نام آنها در این سامانه نیست، گفت: شرکت‌های تولیدکننده در حوزه ICT می‌توانند با ورود به سامانه، اطلاعات مربوط به زمینه تولید، تجهیزات تولیدی و… را ثبت کنند.
این اطلاعات پس از بررسی در رگولاتوری و طی فرایند تایید نمونه تجهیزات تولید شده به لیست سامانه جامع تولیدکنندگان حوزه ICT اضافه می‌شوند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات سامانه راه حوزه اندازی مقررات تنظیم تولیدکنندگان ارتباطات ict
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر