کد خبر: 248478 A

رییس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌و‌گو با ایلنا:

همواره سیاست‌های مسکنی دولت را پیگیری می‌کنیم اما از انجایی که هنوز وزارت راه و شهرسازی سیاست نهایی و شفافی ندارد متاسفانه به نتیجه‌ای نمی‌رسیم.

رییس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد بر عملکرد وزارت راه وشهرسازی و تاخیرطولانی مدت این وزارت خانه در اعلام سیاست‌های مسکنی از جمله مسکن اجتماعی و طرح جامع مسکن گفت: ‌در حالی که وزیر راه و شهرسازی از ابتدای کار خود مسکن اجتماعی را مطرح کرده بود اما این طرح هنوز حتی در وزارتخانه هم به جمع بندی نرسیده است. ‌

سید مهدی هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلناٰ، ادامه داد: در ابتدا قصد وزارت راه وشهرسازی از طرح مسکن اجتماعی این بود که این طرح جایگزین مسکن مهر شود اما چندین بار دچار تغییر شد و هنوز هم چیزی به طور مکتوب و مستند از مسکن اجتماعی به دست نمایندگان نرسیده است.

وی با بیان اینکه مسکن اجتماعی هم مانند طرح جامع مسکن و سایر طرح‌های وزارت راه و شهرسازی ناقص و کلی است، اظهار کرد: مسکن اجتماعی نه تنها در درون دولت به تصویب نرسیده بلکه حتی در وزارت راه و شهرسازی هم هنوز جمع بندی نشده است.

رییس کمیسیون عمران ادامه داد: ‌گویا قرار است مسکن اجتماعی تنها دو دهک اول جامعه را تحت پوشش قرار دهد اما هنوز جزییات مشخصی از آن منتشر نشده است.

هاشمی با بیان اینکه دولت هنوز طرح جامع مسکن را به مجلس ارائه نکرده است، تاکید کرد: همواره سیاست‌های مسکنی دولت را پیگیری می‌کنیم اما از انجایی که هنوز وزارت راه و شهرسازی سیاست نهایی و شفافی ندارد متاسفانه به نتیجه‌ای نمی‌رسیم.

پوشش جامعه دولت مسکن مسکن مهر مهدی هاشمی وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه وزیر راه و شهرسازی اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر