کد خبر: 242572 A

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از تصویب دستورالعمل جدید خرید و اجاره هواپیما خبرداد.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از تصویب دستورالعمل جدید خرید و اجاره هواپیما خبرداد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، حمید حبیبی ضمن اعلام خبر فوق، اظهارداشت: با تصویب دستورالعمل جدید از این پس تنها به هواپیماهای با سن زیر ۱۵ سال اجازه اجاره یا خرید داده می‌شود.

وی افزود: در دستورالعمل قبلی دارای تبصره هایی برای ورود هواپیما بود که هواپیماهای با عمر بیش از ۳۰سال وارد کشور می‌شدند.

حبیبی خاطرنشان کرد: هر چند که محدودیت هایی روی سن هواپیما ایجاد شده اما براساس آئین نامه جدید مراحل اداری کاهش و مراحل ورود و پذیرش هواپیما تسهیل شده است.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: در گذشته ورود ۵۰درصد هواپیماها به کشور با دریافت معافیت از رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صورت می گرفت که احتمال اعمال برخی سلایق شخصی در روند ورود وجود داشت اما با تصویب دستورالعمل جدید هم اکنون مشخصات ورود هواپیما شفاف شده است.

وی ابراز داشت: همچنین امکان بازرسی هواپیماها در داخل وجود دارد و چنانچه شرکتی متقاضی ورود هواپیما به کشور باشد می تواند بازرسی را در داخل انجام دهد.

حبیبی افزود: هر چند براساس دستورالعمل جدید ورود هواپیما که هم اکنون به تصویب شورای عالی هواپیمایی رسیده است باعثمی شود حجم سرمایه گذاری برای ایرلاین افزایش یابد اما در راستای ارتقا کیفیت و کاهش سن ناوگان هوایی کشور، به طور حتم رضایتمندی مردم را به دنبال خواهد داشت.

استاندارد روابط عمومی سازمان سازمان هواپیمایی کشوری سرمایه گذاری هواپیما کشور تصویب ورود اجاره دستورالعمل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر