کد خبر: 242546 A

مراجع استانی بر جلوگیری از ادامه هر گونه ساخت و ساز اراضی کلاک در منطقه لواسانات ملزم هستند.

معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در نامه‌ای به استاندار تهران، تاکید کرد: مراجع استانی بر جلوگیری از ادامه هر گونه ساخت و ساز اراضی کلاک در منطقه لواسانات ملزم هستند.

به گزارش ایلنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۳/۱۰ / ۲۲، ضمن استماع گزارش اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درباره ساخت و سازهای اراضی کلاک در منطقه لواسانات و پیرو مصوبات شورایعالی امنیت ملی برای حوزه آبخیز سدکرج و سد لتیان مورخ۷۹/۸ / ۲۵ و مکاتبات اخیر، مقرر کرد:

۱ - مراجع ذیربط استانی نسبت به تکمیل مراحل تصویب استانی طرح جامع و تفصیلی لواسان حداکثر ظرف مدت یکماه اقدام و طرح را جهت بررسی در شورای عالی به دبیرخانه شورای عالی ارسال کنند.

۲ - در راستای تکلیف مشخص شده از طرف دفتر مقام معظم رهبری و دبیرخانه شواری عالی امنیت ملی، گزارشی تفصیلی درباره چرائی و چگونگی بروز این تخلف توسط دبیرخانه شورای عالی تهیه و ارسال شود.

۳ - مکاتبه لازم از طرف رئیس شورای عالی شهرسازی و معماری با رئیس قوه قضائیه به منظور لغو احکام صادره درباره ساخت و ساز در این منطقه صورت گیرد.

۴ - مراجع استانی بر جلوگیری از ادامه هر گونه ساخت و ساز در این محدوده ملزم هستند.

۵ - شهرداری لواسان از صدور هر گونه مجوز ساخت و ساز در این محدوده منع می شود.

۶ - وزارتخانه¬های جهاد کشاورزی و نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به پیگیری حقوقی رعایت حریم کیفی سد لتیان و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات اقدام کنند.

۷ - براساس اجرای قانون منع فروش زمینهای فاقد کاربری مسکونی… و قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات، دستگاه های زیربنایی نسبت به ارائه خدمات در این محدوده منع می شوند.

ایران جهاد کشاورزی دفتر مقام معظم رهبری راه و شهرسازی استان روابط عمومی ساخت و ساز سازمان حفاظت محیط زیست شهرداری قوه قضائیه معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر