کد خبر: 239759 A

مدیرعامل شرکت عقاب افشان خبرداد: تمام اتوبوس‌های اسکانیای تولیدی آزمون ایستایی را پاس کردند.

مدیرعامل شرکت عقاب افشان گفت: با حضور کارشناسان و ممیزان خارجی آزمون‌های R۶۶ و R۱۰۷ اتوبوس‌های این شرکت در ایران مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس ملک زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اجباری شدن استاندارد R۶۶ برای اتوبوس‌ها گفت: شرکت عقاب افشان در یک مرحله حدود چهار سال قبل و پیش از اجباری شدن این استاندارد از شرکت Epsilon سوئد خواست تا نسبت به اخذ آزمون استاندارد R۶۶ از اتوبوس‌های این شرکت اقدام کند که علی‌رغم قبولی تمامی اتوبوس‌های اسکانیا تولیدی در کشور، شرکت مذکور به دلیل تحریم‌ها از ادامه همکاری و ارایه گواهی امتناع کرد.

وی از انعقاد قرارداد جدید شرکت عقاب افشان با یکی ازموسسات که یکی از شرکت‌های مجاز اتحادیه اروپا برای آزمون و صدور گواهی استاندارد R۶۶ است در این خصوص خبر داد و گفت: نمایندگان شرکت از حدود سه ماه قبل مقدمات آغاز آزمون این استاندارد را در کشور آغاز کردند: تجهیزات مورد نیاز آزمون‌های R۶۶ و R۱۰۷ با نظر کارشناسان خارجی خریداری و در کارخانه عقاب افشان نصب شد.

وی تصریح کرد: پس از سه ماه تلاش سرانجام هفته گذشته با حضور این کارشناسان آزمون‌ R۱۰۷ بر روی تمامی اتوبوس‌های تولیدی این شرکت انجام شد که خوشبختانه تمامی محصولات تولیدی این آزمون را پاس کردند و بزودی گواهینامه لازم در این خصوص از سوی این شرکت در اختیار شرکت عقاب افشان قرار می‌گیرد و در مورد R۶۶ نیز تست ها انجام ولی در حال بررسی هستند.

وی افزود: از سوی دیگر آزمون تعادل(R۱۰۷) نیز بر روی این اتوبوس‌ها صورت گرفت که خوشبختانه این آزمون نیز موفقیت آمیز بود و تمامی اتوبوس‌های شرکت عقاب افشان حایز نمره قبولی این آزمون شدند.

او همچنین افزود: بر اساس استانداردهای اروپا اتوبوس‌ها به ۳ گروه M۱، M۲ و M۳ با کلاس‌های مختلف تقسیم می‌شوند که آزمون R۶۶ برای گروه‌های M۲ و M۳ اجباری است.

وی ادامه داد: اتوبوس‌های گروه M۲ کمتر از ۵ تن وزن و بالای ۸ نفر ظرفیت مسافر دارند و گروه M۳ نیز که بالاتر از ۵ تن و بالای ۸ نفر ظرفیت مسافر دارند به ۲ کلاس ۲ و ۳ تقسیم می‌شوند که کلاس ۲ این اتوبوس‌ها بالای ۲۲ نفر ظرفیت جابجایی مسافر ایستاده و نشسته داشته و کلاس ۳ این اتوبوس‌ها نیز بالای ۲۲ نفر ظرفیت جابجایی مسافر فقط در حالت نشسته دارند. در قسمت دیگر نیز با اشاره به این که اتوبوس‌های درسا و مارال شرکت عقاب افشان در کلاس ۳ گروه M۳ قرار می‌گیرند گفت: در عین حال اتوبوس آرین این شرکت که درونشهری محسوب می‌شود در گروه M۱ قرار می‌گیرد که بر اساس استاندارد اتحادیه اروپا نیازی به دریافت استاندارد R۶۶ ندارد ولی به درخواست شرکت عقاب افشان این اتوبوس نیز مورد تست قرار گرفت.

اتحادیه اروپا اتوبوس استاندارد ایران سوئد وزن آزمون شرکت عقاب r۶۶
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر