کد خبر: 236799 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

بر اساس اهداف کمی سال ۱۳۹۴ قرار بر این است تا ۱۰هزار و ۳۴۶ کیلومتر از انواع راه ها شامل ۳۵۵ کیلومتر راه آهن، ۹۶ کیلومتر آزادراه، ۴۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۴۵۸ کیلومتر راه اصلی و بهسازی راه های موجود در صورت تامین اعتبار در سال آینده به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر۱۰ هزار و ۵۷۷ کیلومتر از انواع راه ها شامل۳ هزار و ۹۸۰ کیلومتر راه آهن، هزار و ۱۹۹ کیلومتر آزادراه و ۵ هزار ۳۹۸ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و بهسازی در دست ساخت است که فروش اوراق مشارکت طرح احداثو بهسازی زیربناهای حمل و نقل کشور در تسریع تکمیل این پروژه ها بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، علی نورزاد تامین منابع مالی را مهمترین مشکل پیش روی اجرای پروژه های زیرساختی حمل و نقل دانست و افزود: با توجه به پتانسیل فنی و مهندسی داخل کشور، تنها مانع تکمیل پروژه های در دست اجرا کمبود اعتبارات است که با استفاده از روش هایی چون فروش اوراق مشارکت این مانع برطرف و امکان تکمیل این پروژه ها وجود خواهد داشت.

وی لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۴ در توسعه زیربناهای حمل و نقل را ۲۷ هزار و ۲۷۱ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بر اساس اهداف کمی سال ۱۳۹۴ قرار بر این است تا هزار و ۳۴۶ کیلومتر از انواع راه ها شامل ۳۵۵ کیلومتر راه آهن، ۹۶ کیلومتر آزادراه، ۴۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۴۵۸ کیلومتر راه اصلی و بهسازی راه های موجود در صورت تامین اعتبار در سال آینده به بهره برداری برسد.

نورزاد یادآور شد: برای تکمیل زیربناهای حمل و نقل از اواخر سال ۹۰ تا اواخر سال ۹۲،۳ دوره اوراق مشارکت به فروش رفته است که ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار از این دوره ها به پروژه های آزادراهی و راه آهن تزریق شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مردم می توانند با خرید اوراق مشارکت علاوه بر دریافت ۲۲ درصد سود، در توسعه زیرساخت های حمل و نقل نیز مشارکت کنند که در نهایت این امر با توجه به نقش توسعه راه ها در توسعه اقتصادی به ارتقا کیفی شاکله های اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی نقاط مختلف کشور منجر خواهد شد.

اوراق مشارکت طرح احداثو بهسازی زیربناهای حمل و نقل کشور به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان از روز دوشنبه ۸ دی ماه سال جاری به مدت ۳ روز کاری در شعب منتخب بانک تجارت سراسر کشور به فروش می رسد. سود علی الحساب سالیانه این اوراق ۲۲ درصد، ۴ ساله و قابل انتقال به غیر است.

بزرگراه تجارت حمل و نقل دی ماه راه آهن لایحه بودجه منابع مالی وزیر راه و شهرسازی کیلومتر راه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر