کد خبر: 236720 A

تائید سقوط هواپیمای ایر آسیا در دریا؛

خط هوایی که قرار بود از عید در ایران شروع به کار کند امروز تلفات داد و نزدیک ۲۰۰ نفر را به کام مرگ فرستاد.

خطوط هواپیمایی مالزی همچنان قربانی می گیرد. در حالیکه هنوز سرنوشت هواپیما ۲۲۲ خطوط هوایی مالزی که چند ماه پیش به طور مشکوکی ناپدید شده بود در هاله ای از ابهام است و با وجود بسیج ۳۰ کشور دنیا برای یافتن قطعه ای از این هواپیما هنوز هیچ دستاوردی نداشته اند. صبح امروز خبر سقوط هواپیمای دیگر مالزیایی از سوی خبرگزاری های جهان منتشر شد.

به گزارش ایلنا، شرکت هواپیمایی ایر آسیا که یکی از شرکت‌های فعال در زمینه جابجایی مسافران در آسیا است و در تهران نیر دارای دفتر مرکزی بوده است با تایید سقوط هواپیما ایرباس مدل ۲۳۰ خود گفت که جستجو برای نجات یافتگان احتمالی آغاز شده است.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت حمل و نقل مالزی هادی مصطفی مسافران این پرواز ۱۶۱ نفر بوده اند که ۱۶ نفر از آنها کودک هستند. در ساعت ۶:۱۷ صبح به وقت محلی و ساعت ۲۳:۱۱ به وقت گرینویچ ارتباط این هواپیما با برج مراقبت قطع شد. نکته حایز اهمیت این است که قبل از قطع ارتباط خلبان این هواپیما از برج مراقبت خواستار تغییر فوری مسیر پرواز خود شده است. این هواپیما از جاکارتا عازم سنگاپور بود و پیش بینی می شود محل سقوط این هواپیما در ۳۲۰ کیلومتری جنوب شرقی سنگاپور بوده است. مسافرین این هواپیما ۱۴۹ إندونزیایی و۳ کره ای و یک نفر از سنگاپور، انگلیس و مالزی بوده است.

این شرکت هوایی بزرگترین شرکت هوایی کم هزینه در آسیا است و به همین جهت گزینه انتخابی اکثر مسافرین است. ارزان بودن بلیط این خطوط سبب شده است که دامنه فعالیت آن خیلی زود گسترش یابد به طوریکه در حال حاضر در ۶ کشور دارای دفتر مرکزی است و روزانه ۴۰۰ پرواز به ۲۵ کشور دنیا انجام می دهد.

خطوط هواپیمایی ایر آسیا در ایران نیز دارای نمایندگی بوده است و تا چندی پیش بیلبوردهای تبلیغاتی این شرکت در سطح شهر پخش بود و حتی برای جذب مسافران از ترفند حمل و نقل رایگان از درب منزل تا فرودگاه امام(ره) استفاده می کرد.

علی روحانی مدیر داخلی بسطام گشت در گفتگو با خبرنگار ایلنا اقبال مردم به این خط هوایی را بسیار زیاد دانست و گفت در بین خطوط هوایی خارجی مانند امارات و ترکیش این خط هوایی بسیار ارزان است و آنهم به دلیل حذف برخی از امکانات از قبیل سرو غذا و بار است به طوریکه مسافران فقط می توانند یک ساک دستی کوچک با خود ببرند و در ازای غذا و هر کیلو بار اضافی باید مبلغی را پرداخت کنند. این شرکت تا زمان تغییر ناگهانی دلار در ایران فعالیت داشت اما با بالا رفتن دلار و پایان قرار داد این ایر لاین با هواپیمایی کشور دیگر این قرار داد تنظیم نشد. هرچند اکنون زمزمه هایی مبنی بر فعالیت دوباره این شرکت از تعطیلات عید به گوش می رسد.

درتابستان امسال نیز دو آژانس هواپیمایی به صورت چارتر با این شرکت کار کردند و همچنان اکثر آژانس ها بلیط های داخلی این هواپیمایی رو در مسیرهای داخلی همچون جاکارتا به بالی و یا جاکارتا به بانکوک ارئه می دهند.

به طور کلی شرکت های هواپیمایی مالزی به دلیل قیمت ارزان همواره در بین مردم آسیا خصوصا کشورهای شرقی محبوب بوده است اما با سقوط دومین هواپیمای ارزان قیمت مالزیایی این محبوبیت تبدیل به ترس شده است.

ایران بسیج بلیط تعطیلات حمل و نقل سقوط هواپیما فرودگاه امام مالزی مرگ هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر