کد خبر: 236084 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با ایلنا:

صندوق بعدی زمین و ساختمان برای ساخت واحدهای مسکونی در منطقه جاده مخصوص تهران - کرج تاسیس خواهد شد / ‌استان هایی که ارزش تاسیس صندوق زمین و ساختمان را دارند، ‌‌ شناسایی کرده ایم و در حال حاضر اقدامات مقدماتی راه اندازی این صندوق ها در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از راه اندازی دو صندوق زمین و ساختمان دیگر در تهران و خبر داد و گفت: ‌ استان هایی که ارزش تاسیس صندوق زمین و ساختمان را دارند، ‌‌ شناسایی کرده ایم و در حال حاضر اقدامات مقدماتی راه اندازی این صندوق ها در حال انجام است.

سید محمد پژمان در گفت و گو با ایلنا با اشاره به راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان جدید در تهران، ‌ ادامه داد: در تهران مناطقی وجود دارد که برای این روش سرمایه گذاری جذابیت دارند اما می توانیم درباره مناطقی که زمین در اختیار داریم، حرف بزنیم.

وی افزود: صندوق بعدی زمین و ساختمان برای ساخت واحدهای مسکونی در منطقه جاده مخصوص تهران - کرج تاسیس خواهد شد. ‌

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: هدف گذاری وزارت راه و شهرسازی این است که حداقل در هر شهری که شناسایی شده یک یا دو مورد صندوق تاسیس شود.

پژمان در پاسخ به این سوال که تا پایان سال چند صندوق زمین و ساختمان ایجاد می شود، گفت: با این روند حال حاضر تهیه و تصویب صندوق ها، ‌ تعداد راه اندازی آنها را برای یک بازه زمانی نمی توان پیش بینی کرد.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین در پاسخ به این سوال که با این روش جذب سرمایه چه مقدار از کمبود مسکن را رفع کرد‌، اظهار کرد: ‌ ‌عددی برای آن مشخص نکرده ایم اما هر پروژه ای را که تشخیص داده ایم استطاعت جذب سرمایه و سرمایه گذاری در آن وجود دارد را در اولویت قرار داده ایم و معتقدم که بخشی از بحثتولید مسکن با فعال کردن این بخش از اقتصاد قابل رفع است.

وی با بیان اینکه تا کنون دو صندوق زمین و ساختمان در تهران راه اندازی شده است که صندوق نسیم در منطقه شهرگ راه آهن و واحدهای مسکونی صندوق زمین و ساختمان آویشن در دماوند ساخته می شوند، گفت: ‌ عملی بودن این پروژه ها می تواند به صندوق های زمین و ساختمان کمک کند و وزارت راه و شهرسازی هم بر روی پروژه هایی دست گذاشته است که در این شرایط رکود؛ جذابیت های اقتصادی که امکان جذب سرمایه دارد را داشته باشد.

اقتصاد جاده دماوند راه آهن زمین سرمایه گذاری مسکن معاون وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر