کد خبر: 230767 A

سازمان هواپیمایی ۲۵۷ مجوز پروازی به عتبات به منظور جلوگیری از افزایش قیمت بلیت هواپیما و حفظ تعادل بازار صادر کرد

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت بلیت هواپیما و حفظ تعادل بازار در ایام اربعین حسینی تاکنون مجوز ۲۵۷ پرواز به صورت فوق العاده به مقاصد نجف و بغداد صادر شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مرتضی دهقان اظهارداشت: در راستای افزایش تقاضا برای برقراری پروازهای عتبات در ایام اربعین حسینی و به منظور جلوگیری از افزایش قیمت بلیت هواپیما و حفظ تعادل بازار تاکنون مجوز ۲۵۷ پرواز به صورت فوق العاده صادر شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه نرخ بلیت در مسیرهای خارجی تابع مقررات نرخ گذاری داخلی نیست اما تذکر لازم به شرکت های هواپیمایی مبنی بر نظارت بر سیستم فروش داده شده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: در همین راستا به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف احتمالی ضمن نظارت مستمر بر شبکه فروش خود و خودداری از فروش پروازهای مذکور به صورت چارتری، طی بخشنامه ای شرکت های هواپیمایی را ملزم به درج لیست نرخ پروازهای مذکور بر روی سایت شرکت مربوطه کرده است.

دهقان با بیان اینکه علاوه بر شرکت های داخلی برخی شرکتهای خارجی نیز برای جابجایی زائران فعال خواهند بود افزود: در صورت تامین ناوگان و درخواست شرکت های هواپیمایی، مجوزهای بیشترصادر خواهد شد.

روابط عمومی سازمان سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیت هواپیما شرکت فوق عتبات هواپیمایی مجوز العاده پروازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر