کد خبر: 239698 A

رئیس سازمان صدا و سیما با صدور حکمی رضا خاشعی را به سمت ریاست مرکز نظارت و ارزیابی این سازمان منصوب کرد.

رئیس سازمان صدا و سیما با صدور حکمی رضا خاشعی را به سمت ریاست مرکز نظارت و ارزیابی این سازمان منصوب کرد.

به گزارش ایلنا، محمد سرافراز در این حکم بر مولفه‌هایی نظیر تربیت نیروی متخصص برای نظارت و ارزیابی محتوای برنامه‌ها، رصد و پایش محیط و اطلاع از پیام‌های القایی دشمن، همچنین توجه جدی به پیام برنامه‌ها برای مخاطب و مشخص کردن تناسب زمان پخش برنامه‌ها در جدول پخش شبکه‌ها با توجه به نیاز مخاطب تاکید کرده است.

متن حکم رئیس رسانه ملی به این شرح است:

جناب آقای رضا خاشعی

نظر به مراتب، تعهد، توانمندی‌ها و سوابق مفید و موثر جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «رئیس مرکز نظارت و ارزیابی» منصوب می‌شوید.

با توجه به جایگاه و نقش خطیر رسانه ملی و تاثیرات عمیق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن در جامعه، انتظار می‌رود با طراحی و اجرای «ساز و کار عالمانه نظارت و ارزیابی برنامه‌ها» براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اسناد فرهنگی نظام و «ضوابط و شاخص‌های مدون رسانه ملی»، با اتخاذ تدابیر مناسب و شیوه‌های موثر، اهداف و ماموریت‌های مشروحه ذیل را به نحو مطلوبی محقق نمایید:
۱. رصد دائمی و نظارت ارزیابی مستمر تمام برنامه‌های صداوسیما پس از پخش و ارائه گزارش‌های به موقع و متناسب با سطح اهمیت و اولویت موضوع.
۲. اهتمام ویژه به تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص، مومن، مسلط و مسلح به آخرین روش‌ها و فناوری‌های «نظارت و ارزیابی محتوا و پیام برنامه».
۳. رصد و پایش محیط و اطلاع از پیام‌های القایی دشمن، ارزیابی دقیقِ اهداف، برنامه‌ها و تاثیرات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، قومی، و مذهبی این برنامه‌ها و میزان تاثیر پذیری مخاطبان بالفعل و بالقوه رسانه از این برنامه‌ها.

۴. تعیین میزان تحقق و انطباق محتوای برنامه‌ها با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی تولید آن‌ها.
۵. تعیین میزان تناسب پیام هر برنامه با برنامه‌های قبل و بعد از آن تناسب با مخاطبان هر شبکه.
۶. تعیین میزان تناسب زمان و مناسبت‌های پخش هر برنامه.
۷. توجه میزان هم ‌افزایی بسته‌های پیام برنامه‌ها و عدم خنثی‌سازی آثار برنامه‌ها توسط یکدیگر.
۸. روندسنجی محتواهای تولید و پخش شده رسانه ملی به منظور بررسی و تعیین آثار عمیق‌تر و بلند مدت آن‌ها.
۹. تهیه گزارش‌های نویه‌ای از ساختار و محتوای برنامه‌های روتین و ارائه پیشنهاد به منظور تداوم، اصلاح یا قطع پخش آن‌ها.
ضمن آرزوی توفیق روزافزون جنابعالی در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، لازم می‌دانم از خدمات ارزشمند جناب آقای خیامی در مدت تصدی ریاست مرکز نظارت و ارزیابی قدردانی کنم.

رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما منصوب شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر