کد خبر: 189648 A

«نسیم عدالت» کاری از گروه علم و زندگی رادیو تهران است که یکشنبه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۲ به ارائه مشاوره حقوقی اعم از ملکی، خانواده، کیفری، قرارداد و… اختصاص یافته است.

مسائل حقوقی که مردم با آن درگیر هستند هزینه بر است و برای یک مشاوره حقوقی هزینه زیادی باید پرداخت کنند، یکی از خدماتی که از رادیو تهران ارائه می‌شود ارائه مشاوره و آموزش حقوقی رایگان است.

به گزارش ایلنا؛ حماد خزایی تهیه کننده این برنامه گفت: «نسیم عدالت» کاری از گروه علم و زندگی رادیو تهران است که به ارائه مشاوره حقوقی اعم از ملکی، خانواده، کیفری، قرارداد و… اختصاص یافته است. کار‌شناسان حقوقی قوه قضائیه، وکلا در این برنامه حضور می‌یاند تا به مشکلات و سوالات شنوندگان درباره مسائل حقوقی آن‌ها پاسخ دهند. موضوع‌های انتخاب شده به قوه قضائیه اعلام می‌شود و با توجه به موضوع کار‌شناسان مرتبط معرفی می‌شوند. از موضوع‌هایی که در این برنامه به آن‌ها پرداخته شده می‌توان به موضوع معاملات، چک، ارثیه، ضمانت و… اشاره کرد.

وی ادامه داد: روال برنامه به این گونه است که کار‌شناس برنامه در ابتدا درباره آن مسئله حقوقی توضیحاتی را ارئه می‌کنند و سپس مخاطبان برنامه تماس می‌گیرند و مشکلات خود را با کار‌شناس برنامه در میان می‌گذارند.

تهیه کننده این برنامه در توضیحات بیشتر افزود: بیشتر موضوع‌های که انتخاب می‌شود بر حسب نیازهای طیف وسیعی از مردم است که با برنامه تماس می‌گیرند و مسائل و مشکلات خود را مطرح می‌کنند. این برنامه با هدف اطلاع رسانی به مردم در حوزه دادرسی، فضایی تدارک دیده شده است تا حقی از کسی ضائل نشود. تلاش ما این است که وقتی یک شهروندی، مشکل حقوقی پیدا کرد به خاطر هزینه‌های بالای این موضوع سرگردان و یا حقش تضییع نشود.

رادیو تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر