کد خبر: 179639 A

مستند تشنگی کره زمین با موضوع کم آبی در جهان و کارگردانی " یان آرتوس برتراند "، دوشنبه شب ساعت ۲۴ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

مستند تشنگی کره زمین به کارگردانی یان آرتوس برتراند دوشنبه شب از شبکه یک پخش می‌شود.

به گزارش ایلنا، این مستند که در قالب " مستند برتر " امشب ساعت ۲۴ از شبکه یک پخش می‌شود به بررسی کم‌آبی در سراسر جهان می‌پردازد و اینکه چرا مناطقی از کره زمین با وفور منابع آبی مواجه‌اند اما در برخی مناطق دیگر، تشنگی و بی‌آبی حاکم است.

علیرضا بختیان تهیه کننده مستند برتر گفت: تشنگی کره زمین مستندی ۱۰۴ دقیقه‌ای و محصول سال ۲۰۱۲ کشور فرانسه است که علاوه بر نمایش بحران کم‌آبی در جهان، معضل آلودگی منابع آبی بدست انسا‌ن‌ها را هم به تصویر کشیده است.

علیرضا بختیان افزود: بیشتر تصاویر این مستند همراه با شات هوایی است که از تمام دنیا تصویربرداری شده است و به وضوح خشکی حاصل از کم‌آبی را در بسیاری از نقاط دنیا به تصویر درآورده است. هم‌اکنون بیش از یک میلیارد نفر درجهان به آب شرب سالم دسترسی ندارند.

تهیه‌کنندگی مستند تشنگی زمین، " یان آرتوس برتراند "، کارگردان مستند زیبای " HOME " است که موضوع تنوع حیات در کره خاکی و خطری‌ که از سوی بشر متوجه آن می‌شود را نشان داد.

" پییری پیان تالیدا " و " باتیس روجر لوتر " کارگردانان این مستند زیبا هستند که امشب ساعت ۲۴ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

مستند تشنگی کره زمین با موضوع کم آبی در جهان و کارگردانی " یان آرتوس برتراند "، دوشنبه شب ساعت ۲۴ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

کارگردان مستند "HOME" به شبکه یک می‌آید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر