کد خبر: 157592 A

برنامه زنده و گفت و گو محور " مجله آفریقا " که از سیمای فرانسوی شبکه سحر روی آنتن می‌رود؛ به موضوعات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی قاره آفریقا می‌پردازد.

برنامه زنده و هفتگی " مجله آفریقا " این هفته در نظر دارد با حضور ماوالی تیجانی به عنوان کارشناس به واکاوی نسل کشی رواندا در سال ۱۹۹۴ و نقش فرانسه در این نسل کشی بپردازد.

به گزارش ایلنا؛ این برنامه زنده گفت و گو محور به تهیه کنندگی جلیل مقدادی به روی آنتن می رود و محورهای آن عبارت است از: شناسایی عاملان نسل کشی در رواندا، عوامل تضعیف نیروهای صبح سازمان ملل در رواندا، روند رسیدگی به پرونده نسل کشی در رواندا و علت نپذیرفتن واقعیات از سوی دولت‌های فرانسوی چیست؟

" مجله آفریقا " شامل بخش های مختلفی است که می توان به پخش گزارش و تصاویر مربوط به موضوع برنامه، گفتگوی مجری با کارشناس و پخش وله اشاره کرد. لیلا مظهری به عنوان مجری با کارشناس برنامه به گفتگو می‌پردازد. احمد نخستین در نقش مترجم این برنامه زنده است و مهشید حاجی ستوده دستیار تهیه کننده و فرید ارس خانی تدوینگر " مجله آفریقا " است.

برنامه " مجله آفریقا " سه شنبه ۱۹ فروردین از ساعت ۱۱:۲۵ به وقت تهران به مدت ۳۰ دقیقه موضوع فوق را مورد بررسی قرار داده و از سیمای فرانسوی شبکه جهانی سحر پخش خواهد شد.

شبکه سحر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر