کد خبر: 156340 A

پخش مجموعه " ره یافتگان " همزمان با نوروز ۹۳ از سیمای انگلیسی شبکه سحر آغاز شده است.

ایلنا: مجموعه مستند روایی " ره یافتگان " به تهیه گنندگی سید محمدرضا موسوی کیا در ۱۲ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای در مرکز اسلام اصیل قم تولید شده و به معرفی افرادی که به دین اسلام و مذهب شیعه گرویده‌اند، می‌پردازد.

به گزارش ایلنا و به گفته موسوی کیا در این برنامه با افراد تازه مسلمان و شیعه از اروپا، آمریکای جنوبی و آسیای مرکزی که در جامعه المصطفی شهر قم به تحصیل در علوم حوزوی اشتغال دارند، گفت و گو شده است.

وی با اشاره به اینکه این افراد قبل از تشرف به مذهب شیعه، از افراد اهل تسنن، مسیحی، یهودی و حتی لاییک بوده‌اند، افزود: در هر قسمت از مجموعه " ره یافتگان " ضمن گفت و گو با یکی از این افراد در مورد انگیره آنها از تشرف به اسلام و شیعه، نحوه آشنایی آنها با دین اسلام و چگونگی مسلمان شدن آنها، زندگی شخصی و اجتماعی این افراد در مکان‌هایی همچون منزل، محل کار، کتابخانه و… به تصویر کشیده می‌شود.

بهروز سلیمانی نذیر کارگردانی این مجموعه را برعهده داشته و فاطمه علی شهر(نویسنده، محقق و ناظر محتوایی)، رضا فهیمی(مدیر تولید)، امیرحسام راوش(دستیار تولید) و مجید قربانی و حر اصغری(تصویربرداران) از دیگر عوامل تهیه آن به شمار می‌روند.

" ره یافتگان " هر هفته جمعه ها از سیمای انگلیسی شبکه سحر پخش می‌شود.

شبکه سحر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر