کد خبر: 112856 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

انصاریان: خنداندن مردم این روزها سخت شده است / نکیسا: جایگاه فوتبالیست ملی نشستن پشت وانت کنار گوسفند نیست / عزیزی: اجازه نمی‌دهم سریالی درباره من مانند پژمان ساخته شود.

ایلنا: سریال پژمان به نویسندگی پیمان و محراب قاسمخانی و به کارگردانی سروش صحت به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه سه ساخته شده است. در این سریال پژمان جمشیدی؛ از فوتبالیست‌های سابق تیم ملی کشور؛ نقش خودش یعنی ستاره سابق پرسپولیس را بازی می‌کند. او نقش فوتبالیستی را دارد که برای چهارمین فصل متوالی با وجود تلاش فراوان، موفق نشده است تیمی را برای خود دست و پا کند…

سام درخشانى، بهاره رهنما، شقایق دهقان، هوشنگ حریرچیان، بیژن بنفشه خواه، اردشیر کاظمى، رضا کریمی، ویدا جوان، غلامحسین لطفی، حسین سلیمانی و اصغر حیدری در این سریال ایفای نقش کرده‌اند. علاوه بر بازیگران سینما حمید درخشان(سرمربی سابق تیم فوتبال داماش)، بهروز رهبری‌فر و علی موسوی(بازیکنان سابق تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال) و همچنین محمد محمدی(دروازه‌بان تیم راه‌آهن) ازجمله چهره‌هایی هستند که مقابل دوربین این سریال رفته و چند سکانس بازی کرده‌اند.
به همین دلیل پخش این سریال با واکنش‌های متفاوتی در بین ورزشکاران همراه بوده است.

خداداد عزیزی: اجازه نمی‌دهم درباره من سریالی مانند پژمان ساخته شود
خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد سریال «پژمان» و انتقادات مطرح شده نسبت به آن، گفت: یکی - دو قسمت این سریال را دیدم و فکر می‌کنم شرایط فوتبالیست‌ها اینجوری که سریال پژمان نشان می‌دهد، نیست. این سریال کمدی است و وضعیت فوتبالیست‌ها به این فضاحت نیست. فکر نمی‌کنم فوتبالیست‌ها اینقدر بی‌سواد و تابلو باشند.

مدیر فنی ابومسلم متذکر شد: پژمان جمشیدی دوست من است و بازیکن ملی بوده و وقتی چنین سریالی بازی می‌کند، یعنی دوست دارد او را اینطوری نشان بدهند که مدام پس‌گردنی بخورد و وقتی خودش این شرایط را دوست دارد، من چه بگویم اما خودم هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهم راجع به من چنین سریالی بسازند چون اینطوری نیستم که مدام بابام به من پس گردنی بزند یا دنبال این باشم که مردم هر جا می‌روم؛ من را بشناسند. به هر حال این سریال کمدی است و نمی‌دانم چه بگویم.

عزیزی افزود: من حاضر نیستم به هر قیمتی جلوی دوربین بروم. این سریال راجع به خود پژمان جمشیدی است چون اسم سریال هم پژمان است و راجع به ما نیست. حتما خود پژمان دوست دارد اینطوری نشان داده شود اما من هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهم در موردم اینطوری فیلم بسازند. من هرجا می‌روم مردم به من لطف دارند اما خودم دنبال این نیستم که کسی من را بشناسد و کارم را راه بیندازد. شخصیت آدم‌ها با هم فرق دارد و نمی‌شود گفت چون پژمان در چنین سریالی بازی کرده همه فوتبالیست‌ها اینطوری هستند.

درخشان: سریال پژمان واقعیت را نشان می دهد

حمید درخشان نیز گفت: عده‌ای از اتفاقاتی که برای یک بازیکن ملی در سریال پژمان می‌گذرد، انتقاد می‌کنند اما آنچه در این سریال می‌گذرد، یک واقعیت است و زندگی ورزشکارانی که از اوج خارج می‌شوند، به همین منوال می‌گذرد و نمونه‌های زیادی داریم. وقتی دوران فوتبال یک فوتبالیست تمام می‌شود، در جامعه به آن‌ها خیلی بها داده نمی‌شود و این مسئله از واقعیت‌های فوتبال است.
وی افزود: خیلی از پیشکسوتان هستند که در سطح ملی بوده‌اند اما الآن به سختی زندگی آن‌ها می‌گذرد و این سریال واقعیت آن‌ها است و نباید از این واقعیت‌ها فرار کنیم چراکه داریم با همین واقعیت‌ها زندگی می‌کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن ملی کنار گوسفند و پشت وانت می‌نشیند یا نه، گفت: البته بزرگنمایی مشکلات پیشکسوتان در این سریال در مواردی یک مقدار زیاد بود، اما در گذشته دیده‌ایم که یکی از تیم‌ها بازیکن ملی داشته و آن‌ها را با وانت جا به جا کرده و در برنامه ۹۰ هم نشان داده‌اند. ما نمی‌توانیم واقعیت را کتمان کنیم و به نظرم توهینی به بازیکنان ملی ما در این سریال نشده و واقعیت‌ها را می‌گوید.
این پیشکسوت پرسپولیس متذکر شد: بازیکنانی که فوتبالشان تمام می‌شود، چطور زندگی می‌کنند؟ مجتبی محرمی الآن کجا افتاده و چه شرایطی دارد؟ هیچ کسی حال این بچه را نپرسید و فقط نشستیم و این حرف‌ها را زدیم اما واقعیت همیشه تلخ است. مجتبی محرمی بازیکن بزرگ و ملی بوده و رو دستش نمی‌آید اما بروید ببینید زندگی او چطور و به چه سختی می‌گذرد.
درخشان در پایان گفت: من در این سریال در یک مقطع کوتاه و در نقش خودم و به عنوان یک مربی بازی کردم و این مسئله در فیلم مستند زندگی خودم هم بوده و تجربه خوبی بود و نشان داد فوتبالیست‌ها استعدادهای زیادی دارند. بهروز رهبری‌فرد واقعا در این سریال عالی بازی کرد و نشان داد به جز فوتبال، هنرمند هم هست و حتی ممکن است از کارگردان‌های دیگر هم پیشنهاد داشته باشد چون بهروز هم سیمای خوب و هم فیزیکی خوبی دارد.

نکیسا: جایگاه فوتبالیست ملی؛ نشستن کنار گوسفند نیست
نیما نکیسا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: به لحاظ بازی بهروز رهبری‌فرد در این سریال خیلی قوی بازی کرد و فکر نمی‌کردم که اینطوری باشد. پژمان جمشیدی هم خوب بازی کرده اما دیالوگ‌ها و فضایی که در سریال وجود دارد، مشکل دارد. ما یک وجاهت اجتماعی داریم و یک وجاهت خانوادگی و هیچ‌وقت آدم ورزشکار در سطح ملی با زنش در جامعه اینطوری صحبت نمی‌کند که پژمان صحبت می‌کند یعنی می‌ومیو می‌کند.
وی افزود: ما ورزشکاران ملی هستیم و باید دنبال الگوسازی برای جوانان مملکت باشیم. من درحال حاضر در مقطع دکتری درس می‌خوانم تا همین حرف‌ها در مورد فوتبالیست‌ها در جامعه نباشد چون جایگاه فوتبالیست ملی نشستن پشت وانت کنار گوسفند نیست. ما در این مملکت امثال دکتر دادکان، دکتر برومند، مهندس کلانی و… را داریم و نباید چنین تصویری را از فوتبالیست‌های ملی به جامعه نشان بدهیم.
دروازه‌بان پیشین تیم ملی همچنین متذکر شد: در سریال پژمان نشان داده می‌شود که امروز و بعد از دوران اوج کسی پژمان جمشیدی را نمی‌شناسد، مگر مردم باید الان همایون بهزادی، فرامز ظلی و ناصر محمدخانی را بشناسند؟ هر کدام از آن‌ها وزنه‌ای بوده‌اند اما دلیلی ندارد که امروز هم مردم آن‌ها را بشناسند. اگر در بورس باشی مثل پروین و دایی شما را می‌شناسند و گرنه دلیلی ندارد تا آخر عمر همه یک فوتبالیست را بشناسند.
نکیسا در پاسخ به این سوال که در قسمتی از این سریال به این مساله اشاره شده که برخی فوتبالیست‌ها در مراسم ختم تیم پیدا می‌کنند؛ آیا این مساله صحت دارد یا نه گفت: این مسئله واقعیت دارد، اما مثل این می‌ماند که بگوییم در ادارات ما همه کارمندان رشوه می‌گیرند. شاید یک کارمندی اشتباه کرده و رشوه بگیرد اما این مسئله را نمی‌شود پای کل ساختار آن اداره گذاشت. نمی‌توانیم بگوییم همه کارمندان رشوه بگیر هستند. الان هم نمی‌توانیم بگوییم بازیکنان در مراسم ختم تیم پیدا می‌کنند یا نه اما وقتی این همه لابی سالاری را می‌بینیم، باید بگوییم شاید این مسئله هم در جامعه فوتبال باشد اما نباید آن را به مردم نشان دهیم.

انصاریان: خنداندن مردم این روزها سخت شده است
علی انصاریان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: درباره سریال پژمان از عده‌ای صحبت‌هایی را شنیده‌ام. به نظرم نسبت به صحبت‌هایی که می‌شود، نمی‌شود قضاوت کرد. به هر حال بعضی‌ها دوست نداشتند در مورد بازیکنان ملی چنین مسائلی مطرح شود، اما برعکس صحبت‌هایی که می‌شود، باید بگویم این چیز‌ها سلیقه‌ای است. از نظر من خنداندن مردم با این شرایطی که هست، خیلی سخت شده اما راجع به این اتفاقاتی که در این سریال افتاده، خودشان باید جوابگو باشند.
وی افزود: من در گذشته به عنوان میهمان در سریال‌ها بازی کرده‌ام، اما فقط یک قسمت بود و در نقش خودم بازی کردم و بیرون آمدم. پژمان جمشیدی فیلمنامه را خوانده و بازی کرده و باید در مورد اتفاقات این سریال از خودش بپرسید. به نظر من حرمت فوتبالیست حتما باید حفظ شود، اما نباید در انتقاد از این سریال غرض‌ورزی شود. به نظر من خنداندن مردم یک نعمت است و امیدوارم این سریال به شادابی جامعه کمک کرده باشد. باز هم تأکید می‌کنم حرمت بازیکنان ملی باید حفظ شود و در مقابل نباید کسی با قصد و غرض انتقاد کند.
انصاریان در پایان گفت: اگر انتقاد از روی دلسوزی باشد، می‌شود از آن استفاده کرد اما اگر غرض‌ورزی باشد، قبول نمی‌کنم. اگر قرار است انتقاد کنیم، درست انتقاد کنیم نه اینکه غرض‌ورزی کنیم

صدا و سیما سریال پژمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر