کد خبر: 242547 A

پورمحمدی در بوشهر:

دولت در سفرهای استانی به دنبال ارایه قول‌ها و وعده‌های توخالی و غیر عملی نیست و قصد داریم تا طرح‌های نیمه‌تمام را تمام نکرده‌ایم به دنبال طرح های جدید نرویم.

وزیر دادگستری گفت: دولت در سفرهای استانی به دنبال ارایه قول‌ها و وعده‌های توخالی و غیر عملی نیست و قصد داریم تا طرح‌های نیمه‌تمام را تمام نکرده‌ایم به دنبال طرح های جدید نرویم.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در ادامه برنامه‌های سفر به استان بوشهر در جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان، با اشاره به حضور گسترده مردم در استقبال از کاروان هیات دولت و رییس جمهور، همدلی و همراهی و عنایت مردم را از نعمات خوب خداوند و سرمایه ای بزرگ برای دولت دانست.

وزیر دادگستری در این رابطه گفت: امروز اگر کشور ما در برابر امواج سهمگین فشارها و مشکلات، استوار ایستاده است، به برکت همین همدلی و اعتماد و وحدتی است که در جامعه برقرار است.

وی ادامه داد: دشمنان ابایی از تهدید کردن ندارند و تحریم‌ها پشت سر هم در حال انجام است و حتی پس از مذاکرات نیز به بهانه های مختلف به آن ادامه می دهند و چنانکه شاهد هستیم، شدیدترین تهدید در همین دوره انجام شده و تهدید نفت در تاریخ انقلاب ما بی سابقه است.

پورمحمدی با اشاره به اقدام دولت عربستان در کاهش شدید قیمت نفت گفت: امروز وارد کارزاری سخت و شدید شده ایم و شاهد فشار اقتصادی علاوه بر تحریم‌ها هستیم که دست نشاندگان دول غربی، به عنوان عنصر مکمل تحریم کنندگان، وارد عرصه تهدید و فشار شده اند، اما در همان زمینه ای که بیشترین فشار را وارد کرده اند به لطف صبوری مردم و همت مسئولان، خوشبختانه این چرخه فشار و سخت‌گیری کنترل شده و اکنون مواجه با تشدید تورم نیستیم.

وزیر دادگستری همچنین افزود: در رشد اقتصادی امروز با توقف رشد منفی، از مرز صفر عبور کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال به عدد بالای ۲ درصد در رشد اقتصادی برسیم.

وی یکی از دلایل احترام غرب به ما در مذاکرات را ایستادگی در برابر تحریم‌ها دانست و با بیان این مطلب که شرایط بین المللی و منطقه ای امروز ما فوق‌العاده سخت و حساس است اظهار کرد: اگر امروز غربی ها و اجیران آنها قدرت داشته باشند تا در ایران دست به عملیات بزنند، لحظه ای درنگ نخواهند کرد؛ اما خوشبختانه نظام با اقتدار و انسجام در حال حرکت رو به جلوست.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنانش به شرایط موجود جامعه اشاره کرد و گفت: از لحاظ فضای اجتماعی، با جامعه‌ای باز روبرو هستیم که امکان نقد را برای همه فراهم کرده است و فضای جذاب و بانشاطی را برقرار کرده که نشان دهنده قوام جامعه و ریشه دار بودن آن در قلب مردم است و همه باید تلاش کنیم تا با صبر بشنویم و با متانت پاسخ دهیم تا به رشد کشور کمک کنیم.

وی یکی از مشکلات مبنایی در کشور را عدم تنظیم نیازها با داشته ها و توانایی ها عنوان و تصریح کرد: اگر وارد این نوع نگاه نشویم و تنظیم برنامه و کار نداشته باشیم در مدار درست قرار نخواهیم گرفت و همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند باید با کاهش اتکا به نفت به مقوله اقتصاد مقاومتی و درونگرا توجه داشته باشیم تا با تبدیل این نگاه به یک فرهنگ بتوانیم اقتصاد مولد و خلق فضاهای جدید داشته باشیم.

وزیر دادگستری در این باره افزود: در دولت نیز به طور مداوم به دنبال کاهش اتکا به اقتصاد نفتی هستیم و در این راه باید مسیرهای جدید تعیین کرده و با تغییر رفتار در حوزه اداری، صنعت و غیره به دنبال اصلاح باشیم که این امر نیازمند تدبیر و همچنین صبوری و تحمل است.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: مذاکره با قدرت‌های غربی برای عقب‌نشینی نیست، بلکه برای گرفتن حق و ایفای حقوق ما است و دولت بر سر منافع ملت محکم ایستاده است با تمام وجود در این مذاکرات رو به جلو حرکت می‌کند.

وی گفت: دولت در سفرهای استانی به دنبال ارایه قول‌ها و وعده‌های توخالی و غیرعملی نیست، بلکه سعی داریم از کمیت وعده‌های داده شده به مردم کاسته و بر کیفیت و حتمیت در عملی کردن آن بیافزاییم و قصد داریم تا طرح‌های نیمه تمام را تمام نکرده‌ایم به دنبال طرح های جدید نرویم.

پورمحمدی جامعه حضور گسترده مردم رشد رشد اقتصادی رییس جمهور قلب مذاکرات هسته ای مقام معظم رهبری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر