کد خبر: 236325 A

وزیر اطلاعات در سالگرد زلزله بم:

این پست‌ها و وزارتخانه‌ها زینت زندگی انسان‌ها قرار داده شده تا بدانند چه کسی بهتر عمل می‌کند زیرا خداوند می‌فرماید فرزند شما هم امتحان شماست.

وزیر اطلاعات در آیین گرامیداشت سالگرد جان باختگان زلزله پنجم دی ماه سال ۱۳۸۲ شهرستان بم شرکت نمود و گفت: ملت ایران در برابر سختی‌ها مقاومت و مقابل تحریم و فشارهای سیاسی و نظامی استقامت کرده است.

به گزارش ایلنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی با گرامیداشت یاد جان‌باختگان زلزله بم اظهار داشت: حضور زیبا و پر معنای رهبر معظم انقلاب در ایام زلزله، آبی بر آتش داغ بمی‌ها بود.

وی ادامه داد: زندگی انسان‌ها با برخی ناملایمات مواجه بوده و با بلا به عنوان امتحان در هم گره خورده است و خداوند با بلا‌ها انسان را مورد آزمون قرار می‌دهد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: فقط رفتار ما انسان‌ها مورد امتحان قرار نمی‌گیرد بلکه خداوند اندیشه و آنچه را در قلب ما می‌گذرد را نیز امتحان می‌کند زیرا خداوند در جنگ احد آنچه را در دل افراد بود، مورد آزمایش قرار داد.

وی گفت: گاهی این امتحانات با خوشی است و گاهی با چیزی که ما آن را شر می‌پنداریم آزمایش می‌کند و انسان‌های عاقل باید حواس خود را جمع کنند زیرا اگر مالی به آنان داده شد، مورد امتحان قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی افزود: این پست‌ها و وزارتخانه‌ها زینت زندگی انسان‌ها قرار داده شده تا بدانند چه کسی بهتر عمل می‌کند زیرا خداوند می‌فرماید فرزند شما هم امتحان شماست.

وی بیان کرد: خداوند به وسیله اموال و اولاد بنده خود را آزمایش می‌کند تا آن کسی که از سهم خود در آفرینش ناراضی است و کسی که شکر به جا می‌آورد، مشخص شود.

وزیر اطلاعات گفت: گاهی خداوند انسان را با ناخوشی‌هایی چون ناامنی، به هم خوردن وضعیت اقتصادی و کمبود کالا و یا زلزله و خشک سالی مورد آزمایش و امتحان قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام علوی گفت: آزمایش با خوشی‌ها راحت‌تر و با ناخوشی‌ها دشوار‌تر است لذا هرچه مصیبت بزرگ‌تر باشد، پاداش و صبر آن نیز بزرگ‌تر می‌شود.

ایشان بیان کرد: خداوند با هدف رشد و کمال انسان‌ها را مورد امتحان قرار می‌دهد و با انواع سختی‌ها و مجاهدت‌ها بندگی آن‌ها را می‌سنجد تا تکبر را از دل‌ها خارج و تواضع و فروتنی را جایگزین کند و این را وسیله‌ای قرار دهد تا در‌های رحمت را به روی آن‌ها باز کند.

حجت‌الاسلام علوی خطاب به مردم شهرستان بم گفت: شما مردم صبور، پیش خداوند بسیار جایگاه دارید زیرا وقتی زمین زیر پای شما لرزید، در حقیقت زمین زیر نظر همه ملت ایران لرزید و جریان عاطفی ملت را نشان داد.

وزیر اطلاعات ادامه داد: از صبر شما یک تاریخ ساخته شد و امروز نبض زندگی بم با یک عزم مستحکم و بسیار پرشتاب می‌زند لذا باید به فکر آینده و شکوفا شدن بیشتر بم باشیم.

دکتر علوی بیان کرد: زمانی که امام راحل(رحمت الله علیه) فرزندش سید مصطفی را از دست داد اشک نریختند و فرمودند: مرگ وی از الطاف خفیه الهی بود زیرا انسان‌های با تقوا این چنین هستند.

وی گفت: وقتی بعد از ۱۱ سال بر سر قبر عزیزان خود می‌روید و از خود صبوری نشان می‌دهید، اینجاست که مفهوم لقب زیبای دارالصابرین که مقام معظم رهبری درباره شما به کار برده‌اند نمایان می‌شود.

ایشان بیان کرد: ائمه اطهار به ما صبر و بردباری را نشان دادند و در روز عاشورا این موضوع به خوبی ثابت شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در پایان ابراز امیدواری کرد با کمک سایر دولت مردان بتوان خدمات ارزنده‌ای را به مردم این دیار ارائه داد.

به همین مناسبت، بهشت زهرای بم به صورت هوایی گلباران شد.

دولت دی ماه رهبر معظم انقلاب زلزله سالگرد زلزله بم شکر مردان مقام معظم رهبری ملت ایران وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر