کد خبر: 223700 A

این کارخانه از هفت بخش شامل سنگ شکن اولیه، سنگ شکن ثانویه، آسیاب، اکسیداسیون، لیکینگ، اتاق طلا و سد باطله تشکیل شده است.

با حضور معاون اول رییس جمهور فاز نخست مجتمع طلای زره شوران، بزرگترین کارخانه فرآوری طلای خاورمیانه در شهرستان تکاب مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز(شنبه) در جریان سفر به استان آذربایجان غربی با حضور در شهرستان تکاب، از بخشهای مختلف مجتمع طلای زره شوران همچون واحد سنگ شکن، آسیاب، اکسیداسیون و اتاق طلا بازدید کرد و با توضیحات مسوولین امر در جریان روش استحصال طلا از معدن قرار گرفت.

معدن طلای زره شوران به عنوان بزرگترین معدن طلای ایران در ۳۵ کیلومتری شهرستان تکاب واقع شده و با توجه به ذخیره موجود در منطقه زره شوران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نسبت به اجرای طرح تجهیز و احداثکارخانه فرآوری

با هدف تولید سالانه ۳ تن طلا، ۱۲۵۰ کیلوگرم نقره و ۵۰۰ کیلوگرم جیوه عملیات اجرایی این کارخانه را از سال ۸۹ آغاز کرد.

این کارخانه از هفت بخش شامل سنگ شکن اولیه، سنگ شکن ثانویه، آسیاب، اکسیداسیون، لیکینگ، اتاق طلا و سد باطله تشکیل شده است.

برای اجرای فاز نخست طرح ۳ تنی طلای زره شوران، ۸۳۴ میلیارد ریال و ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری شده است و پیش بینی اولیه برای فاز دوم نیز ۹۵۰ میلیارد ریال و ۴.۵ میلیون یورو می‌باشد.

گفتنی است با بهره‌برداری از فاز نخست این مجتمع، ۱۷۶ نفر به طور مستقیم و ۲۶۰۰ نفر به طور غیرمستقیم وارد چرخه اشتغالزایی می‌شوند.

آذربایجان غربی اسحاق جهانگیری ایران خاورمیانه رییس جمهور سرمایه گذاری معاون اول معدن یورو طلای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر