کد خبر: 210742 A

رییس‌جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر: / تکرار /

همه ما باید بطور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در این ایام مبارک و ماه‌های حرام که در آن قرار داریم تلاش کنیم؛ زیرا منطقه در مرحله بسیار سختی است و باید تمامی کشورهای منطقه با برنامه‌ریزی و سعی و تلاش از این مرحله عبور کرده و صلح و امنیت را دوباره به مردم آن بازگردانند.

امیر قطر درتماس تلفنی با رئیس جمهور کشورمان، عید سعید قربان را به دولت و ملت شریف ایران تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، در این تماس تلفنی که جمعه شب انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی به رایزنی در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه جنایات گروه‌های تروریستی و کشتار مردم بیگناه پرداخته و ابراز امیدواری کردند که در آستانه این عید سعید، خونریزی‌ها متوقف و شرایط برای امنیت منطقه آماده شود.

روحانی با آرزوی ایامی سعید برای ملل مسلمان بویژه مردم و دولت قطر و با بیان نگرانی‌های جهانی و منطقه‌ای در مورد اقدامات تروریستی و جنایات افراط‌گرایان، از روسا و مقامات کشورهای منطقه خواست تا با همکاری و هماهنگی و از طریق اقدامات منطقه‌ای به مبارزه با تروریست‌ها اقدام نمایند.

رییس جمهور گفت: همه ما باید بطور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در این ایام مبارک و ماه‌های حرام که در آن قرار داریم تلاش کنیم؛ زیرا منطقه در مرحله بسیار سختی است و باید تمامی کشورهای منطقه با برنامه‌ریزی و سعی و تلاش از این مرحله عبور کرده و صلح و امنیت را دوباره به مردم آن بازگردانند.

روحانی با تاکید بر این موضوع که ضمن مبارزه با تروریسم لازم است حاکمیت ملی کشورها مورد احترام قرار گیرد، افزود: هرگونه اقدام نسبت به هر کشوری، بدون هماهنگی با دولت آن کشور بی ثباتی را افزایش خواهد داد.

در این مکالمه تلفنی امیر قطر اظهار داشت: مشکلات بسیار جدی بر منطقه حاکم است و باید با حکمت و تدبیر از آن عبور کنیم.

امیر قطر افزود: باید توجه داشت که این حوادثارتباطی به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند.

ایران تروریسم حسن روحانی رییس جمهور قطر کشورهای منطقه گروه های تروریستی مبارزه با تروریسم مسلمانان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر