کد خبر: 165196 A

رییس‌جمهور در جمع اساتید نمونه کشور / ۲ /

یک آقایی در جلسه مهمی می‌گفت باید کاری کنیم دیگر زبان انگلیسی در جایی تدریس نشود. من واقعا استدلال برخی حرف‌ها را نمی‌فهمم.

رئیس‌جمهور گفت: اگر کسی تحریم را می‌پسندد، باید بیاید و استدلال کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ادامه سخنان خود در جمع اساتید نمونه کشوری عنوان کرد: آنچه من در کشور می‌فهمم این است که راه تقابل با دنیا نمی‌تواند محقق شود. ما می‌خواهیم با دنیا با منطق حرف بزنیم ومسائل را حل کنیم، البته ممکن است مسائل موجود حل نشود در این صورت راههای دیگری هم وجود دارد.

وی افزود: در جایی که ممکن است باید به دنبال راه حل بود. این دولت معتقد است در کشور تحریم ظلم بزرگی برای ملت ایران است، اگر کسی تحریم را می‌پسندد، باید بیاید و استدلال کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه معنای تحریم این است که رفت و آمد اساتید وتماس آن‌ها با مراکز علمی محدود شود، گفت: با ید این رفت وآمد‌ها وجود داشته باشد و سیمنارهای علمی در کشور ما همچون دیگر کشور‌ها برگزار شود، متاسفانه هر استادی با یک فرد خارجی صحبت می‌کند برخی می‌گویند نکند جاسوس شده باشد.

وی ادامه داد: مثل اینکه برخی سلول‌هایشان با شک ساخته شده است. در حالی که باید اعتماد کنیم و بگذاریم اساتیدمان بیاموزند وارتقاپیدا کنن، د یکی از راههای ارتباطی ما با دنیا همین است دلیل اینکه برخی کشورهای آسیایی دارای دانشگاههای پیشرفته‌ای شده‌اند این است که مراکز علمی آن‌ها با دنیا در ارتباط هستند آیا این مسئله اشکالی دارد؟

روحانی یاد‌اور شد: یک آقایی در جلسه مهمی می‌گفت باید کاری کنیم دیگر زبان انگلیسی در جایی تدریس نشود. من واقعا استدلال برخی حرف‌ها را نمی‌فهمم.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز تربیت دانشجو به معنای آموزش متد تحقیق و مطالعه است، گفت: استاد بودن یعنی چطور بتوانیم از دنیای علم و دانش بهره ببریم. من به عنوان کسی که در امر پژوهش در حوزه و دانشگاه بودم می‌دانم که کلید ما این است که باید به دانشجو زبان و راه پژوهش را یاد داد.

رئیس‌جمهو‌ر افزود: در حوزه هم وقتی یک طلبه پای درس استاد راه را یاد می‌گیرد مابقی کار با خودش است. پس ما باید در شرایط امروز ببینیم دانشگاه چگو نه می‌تواند برای کشور مفید‌تر شود که در نتیجه به تولید منجر گردد.

وی خاطر نشان کرد: اگر کلاس، ‌دانشجو و استاد به بهبود زندگی مردم منتهی شود، یعنی راه درست. اما اگر به کاغذی به نام مدرک تمام شود مدرک‌دار بیکار است. جامعه نشان می‌دهد که یک جای کار ما دارای اشکال است و باید این اشکالات را رفع کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه من این اظهارات را با عنوان در و‌ دل با شما مطرح کردم، گفت: من می‌دانم که شما قادر هستید و تجربه لازم را دارید، بنابراین از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولت، دانشگاه‌ها، ‌هیات‌های علمی و اساتید همه باید دست به دست یکدیگر بدهیم وراه بهتر را بیاموزیم تا از این طریق به کشورمان خدمت بیشتری کنیم.

رییس‌جمهور جمع اساتید نمونه کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر