کد خبر: 138367 A

استاندار هرمزگان خبر داد:

در سفر رئیس جمهوری به هرمزگان پروژه‌های تکمیل شده شاخص نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار هرمزگان از انجام دومین سفر رئیس جمهور به هرمزگان در اواخر بهمن ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جاسم جادری دوشنبه شب در جلسه شورای مسکن هرمزگان گفت: در سفر رئیس جمهوری به هرمزگان پروژه‌های تکمیل شده شاخص نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین خواستار تسریع در تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر هرمزگان ظرف یک ماه آینده شد.

جادری گفت: در صورت تکمیل این زیر ساخت‌ها ۷ هزار واحد مسکن مهر با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات واحدهای آماده شده مسکن مهر در هرمزگان نبود زیرساخت‌هایی همچون آب برق، گاز و مخابرات است، از ارگان‌های مربوطه خواست تا ظرف یک ماه آینده این زیرساخت‌ها را تکمیل کنند.

جادری اضافه کرد، در صورت تکمیل زیر ساخت‌های لازم، ۷ هزار واحد مسکن مهر در سفر رئیس جمهور که اواخر بهمن ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار هرمزگان تصریح کرد، طبق تعهدات آب و فاضلاب، انشعاب‌های آب ظرف حداکثر دو هفته به پایان می‌رسد و باید تلاش شود سیستم فاضلاب سایت‌های مسکن مهر نیز هر چه سریع‌تر تکمیل شود.

وی همچنین از شرکت توزیع نیروی برق استان خواست تا نسبت به نصب انشعاب‌های مسکن مهر به‌ویژه در شهرک پیامبر اعظم(ص) سرعت بخشد.

جادری در ادامه با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی بر لزوم تشکیل هفتگی جلسات شواری مسکن در استان‌ها تاکید دارد، گفت: با توجه به اهمیت موضوع مسکن و اتمام طرح‌های مسکن مهر، جلسات شورای مسکن در هرمزگان به صورت منظم و هر دو هفته یکبار باید تشکیل شود.

وی ادامه داد: براساس آمار‌ها تاکنون مبلغی در حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی برای اجرای طرح‌های مسکن مهر به بانکهای عامل در کل کشور پرداخت شده است.

استاندار هرمزگان افزود: در حال حاضر ۱۹۶ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده در کشور، بدون آب، برق و فاضلاب هستند و طرح مسکن مهر، هشت هزار و ۶۰۰ هکتار به محدوده شهرهای کشور اضافه کرده است.

رئیس جمهور هرمزگان مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر