کد خبر: 107180 A

در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان شد؛

امیدوارم که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت جدید بتواند به شناسایی منافذ فساد و برخورد با متخلفین و سوء استفاده گران بپردازد.

معاون اول رئیس‌جمهور به تلاش‌های صورت گرفته در جهت نظارت سیستمی و پیشگیری از مفاسد اقتصادی را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: الکترونیکی شدن فرایندها مزایای فراوانی مثل افزایش بهره‌وری و بهبود فضای کسب و کار به همراه دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی که عصر امروز(دوشنبه) برگزار شد، با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص طراحی سامانه‌های مختلف برای پیشگیری و مبارزه با فساد اقتصادی، بر لزوم همدلی و همراهی قوای سه‌گانه و تلاش و هماهنگی میان همه بخش‌ها در جهت شکل‌گیری بسترهای لازم برای یکپارچه شدن اطلاعات و الکترونیکی شدن امور تاکید کرد.

جهانگیری افزود: البته ممکن است مقاومت‌هایی در این مسیر ایجاد شود اما با همراهی، انسجام و همت همگانی خواهیم توانست به این مهم دست یابیم.

حجت‌الاسلام رییسی معاون اول قوه قضائیه نیز در این جلسه تصریح کرد: شکل گیری حماسه اقتصادی و مبارزه جدی با تخلفات اقتصادی در پرتو همکاری و تعامل سازنده قوای سه گانه صورت می‌گیرد.

معاون اول قوه قضائیه همچنین بر اهمیت پیشگیری به عنوان یک اولویت مهم در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید و خاطرنشان کرد: باید حساسیت و توجه لازم به موضوع پیشگیری معطوف شود و امیدوارم که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت جدید بتواند به شناسایی منافذ فساد و برخورد با متخلفین و سوء استفاده گران بپردازد.

در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص بهبود نظارت سیستمی در پیشگیری از مفاسد اقتصادی و سامانه های شناسایی تخلفات اقتصادی و همچنین برنامه توسعه این سامانه به حوزه های مختلف اقتصادی در جهت کاهش احتمال وقوع سوء استفاده و افزایش امکان کشف فساد ارائه شد.

در ادامه این گزارش ضمن اشاره به کارایی این سامانه‌ها در پیشگیری و کشف فساد و تشریح عملکرد آن، از تسهیل امور اداری و اقتصادی، حذف فرآیندهای زائد و فسادزا در کسب و کار اقتصادی و در نهایت رونق اقتصادی به عنوان فواید دیگر این طرح یاد شد.

همچنین وزیر دادگستری، رییس سازمان بازرسی کل کشور، دادستان تهران، برخی مسولین دستگاههای اقتصادی و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست حضور داشتند.

بهره وری دولت سازمان بازرسی کل کشور قوه قضائیه کسب و کار مفاسد اقتصادی نمایندگان مجلس شورای اسلامی همکاری و تعامل دادگستری جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر