کد خبر: 750354 A

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرد:

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: از ابتدای شروع سیلاب تا کنون ۶ هزار و ۲۰۰ نفر سیل زده به وسیله بالگردها، قایق ها و خودروهای امدادی هلال احمر خوزستان به مکان امن منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، صادق سلامت اظهار کرد: از ۴ تا ۲۴ فروردین ماه بیش از ۶ هزار و دویست فرد سیل زده در مناطق مختلف استان خوزستان توسط ۶ فروند بالگرد و ۲۲ فروند قایق به مناطق امن منتقل شده اند.

وی افزود: این افراد از مناطق سیل زده شهرستان های شوشتر، شوش، اهواز، دشت آزادگان، حمیدیه و دزفول به مناطق امن و اردوگاه های اسکان اضطراری و موقت انتقال یافته اند.

سلامت خاطرنشان کرد: در این میان، زنان باردار، مردان و زنان سالخورده، کودکان و نوجوانان و اقشار آسیب پذیر بیشترین آمار انتقالی ها را به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: طی ۱۰ روز گذشته  با  استفاده از ۶ فروند بالگرد، ۳۸۲ پرواز امدادی از آشیانه جمعیت هلال احمر خوزستان به مناطق سیل زده استان برای کمک به آسیب دیدگان انجام شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: این ۳۸۲ سورتی پرواز به مدت ۱۷۷ ساعت انجام شده و طی آن ۸۶۰ نفر از افراد گرفتار در سیل و مصدومان حادثه به مناطق امن و مراکز درمانی منتقل شده اند همچنین در طی این پروازها، ۱۳۸ هزار کیلوگرم بار از قبیل اقلام امدادی و محموله های غذایی جابجا شده است.

وی در پایان بیان کرد: ۸۸۳ نفر در مدت توسط قایق های امدادی هلال احمر جابجا و به نقاط امن منتقل شده اند همچنین ۲ نفر مصدوم متشکل از یک کودک ۹ ماهه با مسمومیت و اسهال خونی شدید و یک مورد ترومای پا نیز منتقل شده است در این مدت ۱۱ هزار کیلوگرم اقلام امدادی و ۳۰۰ کیلوگرم لوازم منزل آسیب دیدگان با قایق های امدادی جابجا شده است.

جمعیت هلال احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر