کد خبر: 749532 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با تاکید بر اینکه از ورود آب به باوی جلوگیری شد، گفت: با اقدامات صورت گرفته شرایط در شهرستان باوی تحت کنترل است، ولی برای تقویت سیل بندها و رسیدن به ثبات در این شهرستان همچنان باید تدابیر لازم اتخاذ شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی درویش پور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان باوی خوزستان که ظهر پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه با حضور استاندار البرز بعنوان استان معین خوزستان برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد تیم و کمپ البرز در باوی، اظهار داشت: از تلاش های گسترده ای به صورت شبانه روزی توسط تیم البرز برای نجات شهرستان و مراقبت از هموطنانمان صورت گرفت، قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: پیش از تعیین البرز بعنوان معین خوزستان، با دستور استاندار البرز به صورت هوایی 3 محموله کمک های مردمی به خوزستان و 2 محموله نیز به لرستان ارسال شد.

درویش پور گفت: پس از دستور وزیر کشور مبنی بر اینکه البرز استان معین خوزستان برای خدمات دهی به سیل زدگان است، تیم البرز با هماهنگی های صورت گرفته در شهرستان باوی در 3 راه تپه در مقیاس 20 هکتار مستقر شد و تاکنون بیش از 300 تن کمک از البرز به این کمپ رسیده است.

وی افزود: بلافاصله پس از حضور در باوی، نقاط بحرانی و پرخطر شناسایی شد بر این اساس با توجه به دبی بالای رود کارون، سیل بند شبیشیه شکسته بود و آب به سمت شیبان حرکت می کرد که بخش شکسته شده توسط تیم البرز ترمیم شد.

معاون استاندار البرز بیان کرد: سیل بند جدید نیز ایجاد شده و با سرعت نسبت به تهیه سنگ با ماشین آلات اعزامی به دستور استاندار البرز برای ایجاد و تقویت سیل بندها اقدام شد.

وی گفت: براساس اقدامات صورت گرفته در باوی اکنون از ورود آب به شهر شیبان بعنوان تنها راه دسترسی به اهواز، جلوگیری شده است.

درویش پور افزود: از روز گذشته نیز دهستان عنافچه بعنوان نقطه بحران دوم مورد بررسی قرار گرفته و تاکنون 4 روستا به طور کامل تخلیه شده است و تدابیر لازم برای ممانعت از ورود آب به 13 روستای باقی مانده در دستور کار است.

وی عنوان کرد: ایجاد سیل بندهای محافظتی برای جلوگیری از ورود آب به روستاهای دهستان عنافچه نیز در شرف اجرا است.

معاون استاندار گفت: برای اسکان ساکنان روستاهای تخلیه شده نیز به سرعت کمپی در شهر جدید رامین توسط البرز ایجاد شده است.

وی افزود: اکنون شرایط تحت کنترل است، ولی کار تمام نشده که بر اساس دستور استاندار البرز همچنان حضور خواهیم داشت به به تقویت سیل بندها و رسیدگی به روستاها بپردازیم.

درویش پور خاطرنشان کرد: البرز به صورت متمرکز تمامی امور مربوط به شهرستان باوی را بر عهده گرفته و برای پشتیبانی، سربار مردم و مسئولان این شهرستان نبوده است.

وی گفت: تقویت و ترمیم زیرساخت های آسیب دیده این شهرستان برای تسریع در روند خدمات رسانی توسط البرز صورت می گیرد.

گفتنی است، استان البرز معین خوزستان است و به دستور استاندار البرز طی هفته جاری جمعا ۱۵۰ تن انواع کالا اعم از مواد غذایی ،شوینده ها ،چادر و ...با ۴ فروند هواپیما تقدیم  سیل زدگان خوزستان شده است.

استاندار البرز باوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر