کد خبر: 743694 A

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: از زمان شروع طرح ملی امداد و نجات نوروزی در ۲۵ اسفندماه تا ۵ فروردین ۹۸، 6 هزار و 217 نفر از مسافران نوروزی به صورت سرپایی درمان شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی خدادادی شب گذشته در حاشیه نشست ستاد مدیریت بحران استانداری اظهار کرد: طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر از ۲۵ اسفندماه ۹۷ آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه دارد.

وی افزود: طی همین مدت ۶۲۱۷ نفر از مسافران نوروزی به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان یادآور شد: از ۶۱۴۰ نفر هم در بخش خدمات حضوری مسافران نوروزی و راهیان نور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس آزمایش قند و فشار خون گرفته شد.

خدادادی گفت: همچنین ۶۴ نفر هم در بخش خدمات حضوری، راهیان نور و حوادث جاده ای و شهری و کوهستانی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه در 10 روز گذشته، 125 نفر از هموطنان ما در حوادث جاده ای، کوهستان و شهری دچار مصدومیت شدند، ادامه داد: متاسفانه ۶ نفر هم فوت شدند که ۵ نفر در حوادث جاده ای و یک نفر در حوادث شهری اتفاق افتاده بود.

به گفته خدادادی عملیات های هلال احمر خوزستان به تقکیک به 34 عملیات جاده ای، 3 عملیات کوهستان و 11 عملیات حوادث شهری بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: ۲۲ مورد واژگونی خودرو، ۱۱ مورد تصادف، یک مورد آتش سوزی خودرو و یک مورد انحراف و برخورد با مانع در بخش حوادث جاده ای رخ داده است.

خدادادی با اشاره به توان عملیاتی این نهاد برای امدادرسانی در ایام نوروز، گفت: ۴۵ خودروی پشتیبانی، ۶۵۰ نجاتگر، ۴۴ آمبولانس، ۱۸ خودروی نجات، ۴۴ پست و پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت نوروزی، ۱۳ موتورسیکلت، یک فروند بالگرد، دو قلاده سگ زنده یاب و یک دستگاه خودرو آرگو در طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال‌احمر خوزستان به کار گرفته شده است.

جمعیت هلال‌احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر