کد خبر: 736196 A

در دومین سمینار بین المللی CSR که در اهواز برگزار شد، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بعنوان شرکت برتر انتخاب گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، دومین سمینار بین المللی CSR با عنوان "مسئولیت اجتماعی صنایع، محرومیت زدایی وتوسعه مناطق محروم" با هدف بومی سازی مسئولیت های اجتماعی و تمرکز برنامه ها و سیاست گذاری در حوزه مسئولیت اجتماعی صنایع، ۹ اسفندماه در اهواز برگزار شد.

در این سمینار که در سالن اجتماعات شهرک نفت برپا گردید، استاندار خوزستان، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، مشاور وزیر نیرو در حوزه مسئولیت اجتماعی، مارتین عضو هیئت مدیره کمپانی CSR اتحادیه اروپا، مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و مدیران عامل صنایع نفت و گاز و پتروشیمی استان حضور داشتند.

براساس این گزارش، تامین مالی پروژه های عمرانی عام المنفعه برای شهرستان و استان از جمله خدمات ارائه شده توسط شرکت های عضو شورای راهبردی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در راستای مسئولیت اجتماعی خود بوده است.

این طرح ها عمدتا صرف طرح های عمرانی در حوزه های بهداری و بهداشت، تربیت بدنی، آموزش و پرورش، تاسیسات زیربنایی و امنیتی اعم از فرودگاه، بیمارستان، مدرسه سازی، جاده سازی، پل سازی، احداث ایستگاه راه آهن، ایجاد مجتمع های متعدد ورزشی و فرهنگی و مشارکت در ساماندهی خوریات شهرستان بوده اند.

علاوه بر این، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به جهت کاهش عوارض فعالیت شرکت های پتروشیمی، و تنظیم فعالیت آنها مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست، ضمن احداث 171 هکتار فضای سبز، برنامه های گسترده و کلانی را برای مدیریت پساب، پسماندها و کنترل آلاینده های هوا انجام داده و بطور مداوم در دست اقدام دارد. تجربه تعطیل نمودن واحد کلرآلکالی بزرگترین پتروشیمی خاورمیانه به علت نوع فرایند آن، نشان داد که سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای حفظ زیست بوم و سلامت مردم از هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کند.

در همین راستا، با پیگیری های مستمر و اهتمام ویژه تمامی شرکت های منطقه و هدایت و راهبری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، طی سال های گذشته، 13 شرکت بزرگ و بالادستی مستقر در این منطقه از سوی سازمان محیط زیست، به عنوان صنعت سبز انتخاب شده اند و همچنین در طول سال و به طور مداوم، با هدف ایجاد نشاط در جامعه و توسعه فعالیت های فرهنگی در سطح شهرستان، جشنواره های متعدد، جشن های ملی و مذهبی، یادواره ها و بسیاری برنامه های فرهنگی دیگر توسط شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار می‌شود.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سمینار CSR
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر