کد خبر: 693941 A

استاندار خوزستان تاکید کرد:

استاندار خوزستان گفت: بخش خصوصی ای که موجب اشتغال و صادرات می‌شود، باید مورد حمایت قرار گیرد در عین حال سودجویان و دلالان سوداگر باید جدا در نظر گرفته شوند تا در برخوردها تر و خشک با هم نسوزند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز سه‌شنبه 29 نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی اهواز با حضور استاندار خوزستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مسئولان در محل اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد.

در ابتدای این نشست تعدادی از فعالان بخش خصوصی به طرح مشکلات و دغدغه‌های خود پرداختند و انتظارات و خواسته های خود را با مسئولان استانی در میان گذاشتند.

در ادامه غلامرضا شریعتی با اشاره به اهمیت فعالیت بخش خصوصی و نقش آن در اقتصاد کشور یادآور شد: بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد کشور است و اگر قرار به بهبود و پیشرفت وضعیت باشد جز با بخش خصوصی امکان پذیر نیست.

استاندار خوزستان افزود: در این میان نقش دولت بایست در سطح نظارتی و حمایتی باشد و از دخالت در کارهای اقتصادی بخش خصوصی پرهیز کند.

شریعتی عنوان کرد: متاسفانه بعضاً مشاهده می شود یک واحد ورشکسته به بخش خصوصی واگذار شده و فرصت اصلاح و رونق آن واحد را هم به بخش خصوصی نمی دهیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: بخش خصوصی ای که موجب اشتغال و صادرات می شود، باید مورد حمایت قرار گیرد در عین حال سودجویان و دلالان سوداگر باید جدا در نظر گرفته شوند تا در برخوردها تر و خشک با هم سوخته نشود.

شریعتی با بیان اینکه متاسفانه نظم و انضباط متناسبی در کارهای اقتصادی مشاهده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: رانت های اقتصادی ضد تولید و رونق است و باید تمام قوانین و مقررات براساس حمایت از تولید طی شده و این ذهنیت نهادینه شود که کار در این بخش سخت است تا فعالان بخش خصوصی آماده حضور در این عرصه شوند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: فرهنگ احترام به سرمایه گذار، تولید کننده و صادرکننده و تکریم آنها باید در سرلوحه کار مسئولان دستگاه ها باشد؛ گاهی فضا را آنقدر سنگین می‌کنیم که مدیران از نشست با فعالان بخش خصوصی امتناع می کنند و باید این رویکردها اصلاح شود و در عین حال که باید با فساد برخورد کنیم، قوانین طوری تدوین شود که فساد را پیشگیری و مهار کند.

شریعتی ادامه داد: "پول" ماهیت محافظه کاری دارد و به محضی که احساس ناامنی و یا خطر نماید عرصه را رها می کند از این رو باید بخش خصوصی را تقویت و حمایت کنیم و برای عبور از تلاطم ها از این مسیر بهره برده و بخش خصوصی را در مسیر تولید هدایت کنیم.

استاندار خوزستان در پایان عنوان کرد: حضور مدیران استانی مربوطه در نشست های اتاق بازرگانی الزامیست و در صورتی که مدیری بدون دلیل‌موجه در این نشست‌ها حضور نیابد جایی در مدیریت استان‌نخواهند داشت.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر