کد خبر: 689261 A

سرپرست اداره‌ کل میراث فرهنگی خوزستان خبر داد:

سرپرست اداره‌ کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: دو اثر صنایع دستی از خوزستان مهر اصالت یونسکو دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید حکمت‌اله موسوی امروز سه‌شنبه 15 آبان 97، با اعلام این خبر اظهار کرد: در داوری سال 96، 14 اثر از 12 صنعتگر خوزستانی موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شدند که از میان آن‌ها 5 اثر از 4 هنرمند کاندید دریافت "مهر اصالت یونسکو" شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد، آثاری که موفق به دریافت " مهر اصالت یونسکو" شدند، چوقابافی اثر محترم خسروی و کپوبافی اثر زینت ظهیرنیا بودند.

موسوی افزود: آثاری که در شورای جهانی صنایع دستی انتخاب می‌شوند از لحاظ مواردی نظیر مرغوبیت، اصالت، نوآوری، قابلیت بازاریابی و سازگاری با محیط زیست دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آن‌ها را سایر محصولات صنایع دستی متمایز می‌کند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خوزستان ضمن تبریک به این دو هنرمند خوزستانی به ویژگی‌های این دو اثر اشاره نمود و تصریح کرد: این آثار ریشه در فرهنگ بومی منطقه دارند که همین اصالت یک ویژگی مثبت این آثار است. این آثار همچنین از لحاظ کیفیت، خلاقیت در مواد اولیه، نقش، فرم و مواردی از این دست و قابلیت بازاریابی آثاری ارزشمند هستند و همین ویژگی‌ها سبب دریافت این نشان بین‌المللی برای آن‌ها شد.

اداره کل میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر