کد خبر: 687340 A

ایلنا گزارش می دهد؛

تانکرهای عراقی پس از تخلیه مواد نفتی خود در بندر امام خمینی، مخازن خود را شستشو داده و مابقی مانده مخازن خود را اطراف جاده ها تخلیه می کنند که موجب آلودگی محیط زیست می شود.

به گزارش ایلنا از خوزستان، در پیگیری خبرنگار ایلنا در مورد تخلیه ضایعات نفتی در کیلومتر ۵ جاده بندر ماهشهر به امیدیه، سلیمانی مسئول محیط زیست شهرستان ماهشهر اظهار کرد: کامیون های عراقی پس از تخلیه مواد نفتی در بندر امام، مخازن خود را برای بارگیری مجدد و بازگشت به عراق، شستشو داده و در اطراف جاده ها تخلیه می کنند.

وی افزود: هر چند، بارها تذکر داده شده و یا کامیون های متخلف را متوقف کرده ایم  ولی با توجه به تعداد زیاد آنها، عملا این اقدام کارساز نبوده و باید مسئولین استان به این مسئله ورود کنند.

سلیمانی در پاسخ به این سوال که آیا مکانی برای شستشوی مخازن وجود دارد یا خیر؟ بیان کرد: کارواش هایی برای این کار وجود دارند اما تعدادی از آنها به دلیل تخلف، پلمپ شده اند ولی بطور غیر قانونی فعالیت می کنند و مواد شستشو را در مخازن این تانکر ها ریخته و به رانندگان می گویند که پس از مدت کوتاهی مخازن خود را اطراف جاده ها تخلیه کنند.

پیگیری خبرنگار ایلنا برای روشن شدن زوایای دیگر این اقدامات غیرقانونی تانکرهای عراقی و سایت های ضدعفونی کننده ادامه دارد.

PicsArt_11-01-08.11.04

PicsArt_11-01-08.08.39

PicsArt_11-01-08.10.18

 

 

تانکرهای نفتکش عراقی بندرامام خمینی(ره)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر