کد خبر: 686609 A

سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی کشور خبر داد:

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت: در ۳ مرز چذابه، شلمچه و مهران ۹۰۰ دستگاه آمبولانس و ۱۰ فروند بالگرد اورژانس هوایی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پیرحسین کولیوند اظهار داشت: امسال پررنگ تر از سال گذشته و با کیفیت بهتری در مرزها حاضر و تاکنون بالغ بر ۱۳۰هزار مراجعه کننده داشته ایم.

وی با اشاره به بستری بودن ۳ هزار نفر در بیمارستان های ثابت مرزی، افزود: بالغ بر ۱۳۰ مصدوم را از کشور عراق به بیمارستان های کشور منتقل و بعد از پایدار شدن شرایط آنها را به محل سکونت منتقل تا ضمن کاهش نگرانی خانواده ها تردد نیز کاهش پیدا کند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور با اشاره به اینکه هیچ گونه بیماری واگیردار و شایعی زائران را تهدید نکرده و مراقبت های خیلی خوبی انجام شده است، تصریح کرد: نیروهای فوریت های پزشکی کمترین فاصله ها را برای استقرار درنظر گرفته و نیروهای خوب، ماهر و گسترده ای از سایر دانشگاه ها به کمک دانشگاه علوم پزشکی اهواز آمده اند.

کولیوند با اشاره به ارائه خدمات و استقرار خوب نیروهای فوریت های پزشکی خوزستان، ادامه داد: با مردم هم که صحبت داشتم، رضایتمندی عالی داشتند.

وی با اشاره به فعالیت درمانگاه های تخصصی به صورت سیار و ثابت، بیان داشت: بیمارستان سیار و صحرایی در مرزها با امکانات اتاق عمل، رادیولوژی، آزمایشگاه و دیگر موارد برپا شده است.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور عنوان کرد: خوشبختانه مرز چذابه نسبت به مرزهای دیگر خلوت تر و شاهد ترافیک کمتری هستیم؛ ولی خدمات باکیفیتی ارائه و توصیه می کنیم که زائران برای برگشت مرز چذابه را انتخاب کنند، چون سهولت و دسترسی بهتری دارد و کارها به صورت روان انجام می شود.

کولیوند افزود: در هر سه مرز ،۹۰۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ فروند بالگرد اورژانس هوایی، ۲ بیمارستان صحرایی در هر مرز در کنار درمانگاه های تخصصی و پایگاه اورژانس در نقطه صفر مرزی نیز استقرار دارند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور در پایان با اشاره به فعالیت ۹ هزار نفر در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران گفت: خدمات فوریت های پزشکی تا زمان بازگشت آخرین زائر ادامه دارد.

نیروی انتظامی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر