کد خبر: 684090 A

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان از امضای تفاهمنامه میان این اداره‎کل و دانشگاه شهیدچمران اهواز در زمینه همکاری‎های آموزشی در راستای توسعه گردشگری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علیرضا ایزدی اظهار داشت: دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از پایلوت‎های علمی منطقه و به نوعی بزرگترین مجموعه آموزشی در جنوب غرب کشور محسوب می‎شود.

وی ادامه داد: باتوجه به این موضوع، مدتی پیش نشستی را با اعضای گروه ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهیدچمران برگزار کردیم که به توافقاتی نیز دست پیدا کردیم که بتوانیم از این فرصت و موقعیت خوب دانشگاه در راستای توسعه گردشگری استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با بیان این‎ که گردشگری علمی یکی از شاخه‎های گردشگری است، افزود: خوشبختانه در این زمینه، بازار خوبی در عراق داریم و شاهد علاقمندانی هستیم که در رشته‎های مختلف دانشگاهی وارد اهواز شده‎اند؛ به گونه‎ای که درحال حاضر 50 دانشجوی خارجی که غالباً عراقی نیز هستند در دانشگاه شهید چمران به تحصیل مشغول هستند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه انجمن آزفا (آموزش زبان فارسی) دانشگاه چمران نیز با یک نظم و ویژگی‎های خاص و امکاناتی که به همت خواجه (رئیس دانشگاه) و سایر دست‎اندرکاران فرآهم آمده، به خوبی این دانشجویان را ساماندهی کرده‎اند و در این راستا نیز مراسمی را به مناسبت روز بزرگداشت حافظ تحت عنوان " اولین نکوداشت فارسی‎آموزان خارجی برگزار کردند و از این دانشجویان که در رشته‎های مختلف در حال تدریس هستند تجلیل کردند.

ایزدی خبر داد: در این همایش، تفاهمنامه‎ای میان اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و دانشگاه شهید چمران اهواز در زمینه همکاری‎های آموزشی به امضا رسید که ضمن رونق گردشگری علمی می‎تواند معرفی‎کننده ظرفیت‎های گردشگری هم باشد که این موضوع در حوزه داخلی و خارجی اتفاق مثبتی است.

وی در ادامه به محورهای این تفاهم‎نامه اشاره کرد و افزود: برگزاری کارگاه‎های مشترک آموزشی میان اداره‎کل میراث فرهنگی و دانشگاه شهیدچمران، فرآهم کردن امکانات برای بازدید، برگزاری تورهای ویژه، برگزاری دوره‎های مختلف آموزشی، برگزاری دوره‎های آموزشی ضمن خدمت و انجام کارآموزی دانشجویان دراداره‎کل میراث فرهنگی از جمله همکاری‎های است که در راستای اجرای تفاهم‎نامه انجام خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان مدت زمان این تفاهم‎نامه را از زمان انعقاد به مدت سه سال عنوان کرد و گفت: قرار است از طرف دانشگاه چمران، رئیس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت و از طرف اداره‎کل، مشاور پژوهشی به عنوان نماینده تام‎الاختیار جهت اجرای تفاهم‎نامه معرفی شوند.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر