کد خبر: 682574 A

مدیرکل بیمه سلامت استان خوزستان عنوان کرد:

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با انتقاد از صنایع آلاینده، گفت: صنایع به‌جز آلایندگی سودی برای مردم خوزستان نداشته‌اند و تنها بلای جان آن‌ها شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، علی خسروی ظهر امروز، شنبه ۲۸ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بیمه سلامت، اظهار داشت: سهم ادارات و صنایع بابت حق سلامت در حد صفر است.

وی یادآور شد:  نمی‌شود که فلرهای نفتی بسوزند و بیماری‌اش سهم مردم باشد، اکثر موارد سرطان در خوزستان، به دلیل حضور صنایع آلاینده است و بیماران بسیاری به خاطر این سرطان به زیر خط فقر می‌روند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان در ادامه‌ی این نشست، تصریح کرد: سه داروخانه به دلیل دادن داروی تاریخ گذشته، نسخه خالی و نسخه‌های تاریخ گذشته و دفترچه بیمه غیر، لغو قرارداد شدند و این کار را خیانت به مردم می‌دانیم.

خسروی ادامه داد: یکی از مباحثی که اکنون به‌صورت جدی دنبال می‌کنیم بحث نظام ارجاع و استحقاق سنجی است.

وی بیان کرد: همپوشانی بیمه‌ها یکی از معضلات جدی ما است. به دنبال حذف همپوشانی هستیم زیرا هدف ما ارائه خدمات به اقشار محروم و آسیب‌پذیر و تخصیص بهینه منابع است.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت خوزستان،  بیش از ۲ میلیون نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۱ میلیون و  ۳۲۰هزار نفر از این ۲ میلیون نفر روستایی هستند که خدمات سلامت را به‌طور کاملاً رایگان دریافت می‌کنند.

خسروی اضافه کرد: تا شهریورماه امسال، ۱۸۵۰ میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی در   خوزستان به‌طور کامل پرداخت شده است.

وی بیان کرد: ۱۸۵۷ موسسه و مرکز درمانی با بیمه سلامت خوزستان قرارداد دارند که ۵۲۹ داروخانه، ۴۰۲ پزشک متخصص و ۵۲ بیمارستان و ۷ مرکز جراحی محدود، بخشی از مؤسسات طرف قرارداد ما هستند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با بیان این‌که ۲۸۴۶ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند، تصریح کرد: یکی از معضلات ما، سربار بودن بیماران خاص استان‌های محروم کشور است زیرا بودجه‌ای را که برای خوزستان است، ناچارا" برای مردم سایر استان‌ها هزینه می‌کنیم.

ی

ض

index

خبرنگار: مریم جم

بیمه سلامت استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر