کد خبر: 681749 A

حرکت قطار بر ریل پتروشیمی؛

نخستین محموله ریلی از محصولات شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به داخل کشور حرکت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، رئیس امور گمرکی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اعلام این خبر گفت: برای نخستین بار 280 تن PET شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از طریق پایانه ریلی منطقه به تهران و قزوین ارسال شد.

سعید بهبهانی اسلامی افزود: با آغاز بهره برداری رسمی از این پایانه، ظرفیت حمل و نقل ریلی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی فعال و در اختیار شرکت های مستقر در منطقه قرار گرفته است.

وی از اعلام آمادگی شرکت های شهید تندگویان، نویدزرشیمی، امیرکبیر، اروند، مارون و لاله برای استفاده از این ظرفیت خبر داد و خاطرنشان کرد: میزان تولیدات محصولات پتروشیمی شرکت های منطقه بسیار بیشتر از ظرفیت این پایانه است و تنها می‌تواند 20 درصد نیاز حمل و نقل محصولات را پاسخ دهد؛ لذا مانند گذشته حمل و نقل جاده ای، یکی از ارکان حمل و نقل در پتروشیمی خواهد بود.

بهبهانی کاهش 30 تا 40 درصدی هزینه حمل، کاهش خطرات انسانی و افزایش ایمنی در منطقه و در جاده های مواصلاتی کشور را از مزایای استفاده از حمل و نقل ریلی برشمرد و افزود: این امر با مشارکت فعال بخش خصوصی و از طریق تعامل با راه آهن جمهوری اسلامی محقق شد.

پیش از این، از خط راه آهن تنها برای حمل و نقل مواد و محصولات به بندرامام خمینی (ره) استفاده می‌شد که از این پس، پتروشیمی به عنوان یک ایستگاه جدید در سیستم ریلی کشور معرفی شد.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر