کد خبر: 680425 A

مردم شهرستان هندیجان از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر در حسینیه‌ها، تکیه‌ها، مساجد، هیأت‌ها مراسم‌های مختلف عزاداری سرو سالار شهیدان را برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر هندیجان، مردم شهرستان بندر هندیجان به یاد جان ‌فشانی‌های دلاور مردان کربلا هر ساله با آغاز ماه محرم مراسم و مجالس خود را به ‌صورت باشکوه آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه می‌دهند. در این گزارش تصویری، گوشه‌ای از ارادت مردم ولایت مدار هندیجان در منزل حاج قاسم قجری که هر ساله در این ایام حسینیه وی شاهد حضور پرشور مردم عزیز و ولایت مدار هندیجان است، می‌پردازیم.

حجت‌الاسلام سید محمد موسوی سخنران مجلس عزاداری از استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بندر هندیجان، اظهار داشت:

شهرستان هندیجان یکی از شهرهای ولایت مدار استان خوزستان است که مردم آن در ایام ماه مبارک رمضان، محرم و صفر در همه مجالس حسینی به ‌صورت پرشور شرکت می‌کنند. این نوع نگاه مردم هندیجان بسیار ستودنی است.

قاسم قجری متولی حسینیه بزرگ در هندیجان شمالی نیز اظهار داشت: بنده و خانواده‌ام چندین سال است که خدمتگزار عزاداران حسینی هستیم و به این خدمت کردن افتخار می‌کنیم.

وی افزود: مراسم ما در دهه سوم ماه محرم آغاز و در اوایل صفر به اتمام می‌رسد. مردم هندیجان در چندین حسینیه و مجالس هم ‌زمان شرکت می‌کنند که این نشانه ارادت آن‌ها به خاندان مکرم پیامبر اسلام (ص) است.

2

3

4

5

6

خبرنگار: محمد مهدی صادقی

هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر