کد خبر: 675707 A

معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از موافقت اصولی با احداث اولین کارخانه داروسازی در منطقه آزاد اروند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، هدا مجیری صبح امروز در آبادان اظهار داشت: ‌با رای کمیسیون قانون سازمان غذا و دارو با احداث کارخانه داروسازی و تولید دارو در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان در منطقه آزاد اروند موافقت شد.

وی افزود: این صنعت تاکنون در محدوده منطقه آزاد اروند فعال نبوده و برای نخستین بار موفق به اخذ مجوزهای مربوطه شده است.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان در همین خصوص، گفت: اهمیت سرمایه‌گذاری در صنعت تولید دارویی کشورها بر هیچ کس پوشیده نیست و نباید آن را نادیده گرفت چون اگر از بحث اقتصادی و ارزش افزوده بسیار بالای آن بگذریم، یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب نیروی فعال متخصص در کشور است پس دور از ذهن نیست اگر بگوییم در صنایع دارویی به لحاظ اشتغالزایی برای نیروی تحصیلکرده کشورمان فرصتی مهیا است و از این رو باید از پتانسیل‌های موجود داخلی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی و با توجه به لزوم خودکفایی در صنعت دارو و صنایع وابسته، احداث این کارخانه با همت بخش خصوصی، علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه در رفع نیازهای دارویی کشور نیز تاثیرگذار است.

 مجیری بیان کرد: امیدوار هستیم که با سایر پروژه‌های تولیدی صنعت دارو و ملزومات نیز در منطقه پیگیری و به نتیجه‌ی مطلوب برسند.

وی اضافه کرد: در بخش تولید ملزومات مصرفی پزشکی نیز اقداماتی صورت گرفته است و متقاضیان در حال کسب مجوزهای اولیه برای احداث کارخانه تولیدی ملزومات مصرفی پزشکی هستند.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر