کد خبر: 674077 A

رئیس میراث فرهنگی شوش گفت:

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش با اشاره به ارسال ۱۴ طرح گردشگری به اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، گفت: این طرح ها بالغ بر 200 میلیارد ریال اعتبار و حدود ۳۰۰ نفر، اشتغالزایی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سعید دیناروند، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی شهرستان شوش و حضور چهار فصل گردشگران داخلی و خارجی، یکی از مباحث جدی و مورد اهمیت بحث ایجاد و توسعه زیر ساخت های گردشگری با هدف اشتغالزایی و جذب گردشگران و همچنین ایجاد رفاه و رضایت در زمینه اسکان گردشگران است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع در فضای مجازی نسبت به اطلاع رسانی سرمایه گذاران شهری و روستایی اقدام شده تا با جذب سرمایه گذار رسالت خود را در این بخش انجام دهیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی شوش تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 14 طرح گردشگری که عمدتا در زمینه احداث مجتمع های گردشگری، هتل و رستوران سنتی هستند توسط اداره میراث فرهنگی بررسی و به منظور اخذ موافقت اولیه به اداره کل ارسال شده است.

دیناروند ادامه داد: این طرح ها بالغ بر 200 میلیارد ریال اعتبار و حدود 300 نفر اشتغالزایی خواهند داشت.

وی بیان کرد: تاکنون چهار طرح با تسهیلاتی بالغ بر 50 میلیارد ریال و اشتغالزایی حدودا 100 نفر در استان مصوب و برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند؛ از این مرحله به بعد سرمایه گذاران بایستی با جدیت تا مرحله وصول نتیجه پیگیری لازم را به عمل آورند.

دیناروند عنوان کرد: از آنجایی که یکی از رسالت های مهم سازمان میراث فرهنگی اشتغال و توسعه اقتصادی است، این اداره بحث اشتغال را در اولویت کاری خود قرار داده و با اطلاع رسانی و جذب سرمایه گذار در این مسیر همگام با سرمایه گذاران خواهد بود.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر