کد خبر: 671520 A

در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز عنوان شد:

مقامات نظامی و سیاسی حاضر در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز، از انتقام سخت ایران از تروریست ها خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم امروز تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز خطاب به تروریست‌ها گفت: شما دیدید ما با دشمنانمان چه کردیم. وقتی شهید الله‌دادی ما را در جولان به شهادت رساندید متوجه شدید ما چگونه انتقام گرفتیم؛  وقتی در جی‌فور جوانان ما را به شهادت رساندید، دیدید ما چگونه انتقام گرفتیم.

واکنش ما به این ماجرا پشیمان‌کننده و ویرانگر

سردار سلامی افزود: آمریکایی‌ها هم بدانند؛ شما فقط شکست خوردن را یاد گرفتید؛ شما نتوانستید امنیت رژیم صهیونیستی را تامین کنید؛ حزب الله قدرت گرفت که الان می‌تواند اسرائیل را بین مرز مرگ و بقا نگه دارد.  

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: شما نتوانستید نقشه صلح و خاورمیانه جدید را به فرجام برسانید؛ شکست خوردید؛ نتوانستید سوریه را تجزیه کنید؛ بشار اسد ماند و شما رفتید. شما نتوانستید عراق را تجزیه کنید و سیطره سیاسی پیدا کنید؛ شما نتوانستید عربستان را از باتلاق یمن نجات دهید. شما در طبس خاکستر شدید؛ تفنگداران شما را دستگیر کردیم و هیچ غلطی نتوانسیتد کنید؛ شما هیچگاه نتوانستید. این سرزمین، سرزمین پیروزی‌های بزرگ است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: قول می‌دهیم واکنش ما به این ماجرا پشیمان‌کننده و ویرانگر باشد. هرگز هیچ‌کس نخواهد توانست بر کودکان ما بتازد. اخطار می‌دهیم به کسانی که پشت این ماجرا هستند؛  انتقام خواهیم گرفت.

وی گفت: من جانم را فدای شما مردمی می‌دانم که در این صحنه حاضر شده‌اید؛ کودکانی که مثل غروب عاشورا ترسان و لرزان فرار می‌کردند، اما اینجا نیروهای مسلح آنها را در آغوش گرفتند؛  آرامش مشخصه مردم این سرزمین است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خوزستان بیرق دار عزاداری و پرچم دار فداکاری و سرزمین آزمون های بزرگ است. امروز اهواز درخشان ترین شهر عالم روی زمین است؛ بیرق ها همچنان در اهتزاز است و قلب های مردمان این سرزمین سرشار از شوق و شور شده و دوباره به میدان آمدند.

سردار سلامی افزود: درود خداوند بر مردمان وفادار این سرزمین امروز شما ۲۴ ستاره درخشان را تا عرش تشییع می کنید تا ۲۴ ستاره دیگر بر سپهر افتخارات شما بدرخشد. هیچ کسی گمان نکند مردمانی که در هشت سال دوران باشکوه دفاع مقدس از غرش بمب ها، موشک ها و انفجار توپ ها نترسیدند و نلرزیدند امروز از حرکت چهار پشه در بیشه شیران نگران شوند.

وی تاکید کرد: این دریای مواج اما با اطمینان، آرام و صلابت جمعیتی که امروز آمده اند تا محاسبات دشمنان را بهم بزنند نشان می دهد که معجزه خون شهدا وحدت، یکپارچگی و دمیدن روح عاشورا در جامعه است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: می دانیم کانون طراحی این توطئه ها کجاست؛ آنان که مردان و زنان این سرزمین را بی گناه می کشند هیچ حجتی ندارند از آنها سئوال می کنیم به کدامین گناه این افراد بی گناه را به خاک و خون کشیدید؟ آیا این مردمان موحد و خداپرست مگر کفار بودند.

سردار سلامی ادامه داد: این جنایت هولناک پرده تزویر مثلث آمریکا، اسرائیل و رژیم آل سعود را برداشت؛ آنها که دم از حمایت از مردمان شریف عرب می زنند که سردسته آنها رژیم سعودی است آیا می دانند تعداد زیادی از شهیدان از همین مردمان بودند؟ خون عرب، لر و فارس در هم آمیخته شد.

سرنوشت شما سرنوشت صدام خواهد بود

امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران درباره حادثه تروریستی اهواز، گفت: این‌ها کسانی هستند که در ابتدای جنگ هم پیرو صدام بودند و در واقع در همان مسیر حرکت می‌کنند. کسانی که حادثه تروریستی اهواز را رقم زدند سرنوشتی جز این ندارند که همان سرنوشت صدام و صدامیان خواهد بود و قطعا برخورد بسیار شدید و سختی با کسانی که مسبب این حادثه هستند در آینده به عمل می‌آید و همین عملشان باعث می‌شود که عمر منحوس‌شان را به شدت کوتاه کنند.

وی تصریح کرد: این عوامل قطعا شناسایی شده‌اند و هم کسانی که این حادثه را در میدان رقم زدند همه شناسایی شده‌اند و در موقع مقتضی خود قطعا یک گوشمالی سنگینی را خواهند دید.

این مقام نظامی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود این عوامل از سرویس‌های جاسوسی غرب دستور گرفته‌اند، گفت: باید بگذاریم که دقیقا بررسی‌ها تمام شود و به موقع توسط نیروهای مسئول سیاسی این موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود سطح امنیتی رژه پایین بوده است، گفت: در مراسم رژه در داخل شهر وقتی که مراسمی نظامی می‌خواهد انجام شود قسمت‌های زیادی مسئول هستند و این که دست کم گرفته شود اینطور نیست و مسئولان در حال بررسی هستند. قطعا اگر جایی یک سستی صورت گرفته باشد کسانی که از همان لحظه اول در منطقه هستند، بررسی و برخورد می‌کنند و در خارج قضیه هم با این تروریست‌ها برخورد شدیدی خواهد شد.

ایران اسلامی جای دست زدن به این جنایت‌های ضد بشری نیست

حجت الاسلام سید محمود علوی در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز با بیان این‌که این‌گونه حملات و دست‌اندازی‌ها بر مردم خوزستان اثری نخواهد داشت، گفت: مردم خوزستان به تعصی از راه انبیا در برابر شهادت عزیزان و آسیب‌هایی که در راه خدا خورده‌اند نه ارداه‌شان کم می‌شود و نه عقب‌نشینی می‌کنند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: دشمن بداند این جنایت نه اثری بر وحدت مردم خوزستان دارد نه بر لر، فارس و عرب می‌گذارد بلکه باعث وحدت آن‌ها می‌شود. مردم خوزستان راه خود را در مسیر انبیا با ثبات دنبال می‌کنند.

وی با بیان این‌که تروریست‌ها پاسخ جنایت خود را خواهند گرفت، گفت: جنایت‌کاران بدانند که فرزندان ایران اسلامی در برابر این جنایات سکوت نخواهد کرد، جنایت به شهادت رساندن کودکان شش ساله به خاک و خون کشیدن زن و بچه مردم چیزی نیست که فرزندان ایران اسلامی از آن صرف‌نظر کنند.

علوی تاکید کرد: تروریست‌هایی که اقدام تروریستی کرده بودند به هلاکت رسیدند عقبه آن‌ها به وسلیه سربازهای گمنام امام زمان، نیروی سپاه، ارتش و بسیج تا آخرین نفر شناسایی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از آن‌ها شناسایی شده‌اند و تا آخرین نفر آنها را به کیفر خواهند رساند، ایران اسلامی جای دست زدن به این جنایت‌های ضد بشری نیست. تعدادی از عوامل حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده اند و تک تک تروریست‌ها را به سزای اعمالشان می‌رسانیم.

وزیر اطلاعات در خاتمه گفت: تسلیت ریاست محترم جمهور و اعضای هیات را به شما ابلاغ می‌کنم برای خانواه عزیز شهدا صبر و برای همه آحاد ملت اجر و عزت الهی را خواستارم.

 

تروریست اهواز شهدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر