کد خبر: 669768 A

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان هفتکل:

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان هفتکل با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای جذب سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی به سرمایه‌گذاری برای توسعه گردشگری هفتکل، گفت: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در هفتکل با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، احسان شیخ بارانی با بیان اینکه در سال جاری بیش از گذشته برای معرفی و ساماندهی بافت تاریخی هفتکل تلاش کردیم، اظهار کرد: برای اولین بار، شش اثر تاریخی از هفتکل در فهرست آثار ملی به ثبت رسیدند.

وی در خصوص اقدامات مرمتی برای آثار تاریخی شهرستان هفتکل، بیان کرد: برای مرمت دبیرستان تاریخی رودکی با آموزش و پرورش شهرستان هماهنگی‌هایی به عمل آمده است که مقرر شده با تأمین اعتبار از سوی آموزش و پرورش و نظارت کارشناسان میراث فرهنگی این کار صورت پذیرد. همچنین مرمت بافت تاریخی و تک بناهای روستای تاریخی سرتیوک نیز در دست بررسی است.

شیخ بارانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه صنایع دستی در شهرستان هفتکل، تصریح کرد: ثبت مهارت گلیم بافی در فهرست آثار ناملموس کشور اقدام مهمی بود که در سال جاری موفق به انجام آن شدیم.

وی افزود: راه اندازی کارگاه گلیم بافی با ظرفیت ده دار گلیم و اشتغال ده نفر در روستای سرتیوک و راه اندازی کارگاه ملیله‌دوزی و دوزندگی های سنتی در روستای چمن لاله که هر دو از محل اعتبارات اشتغال روستایی صورت گرفته از دیگر تلاش‌های صورت گرفته در حوزه صنایع دستی شهرستان در سال جاری بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی هفتکل از تشویق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری شهرستان خبر داد و عنوان کرد: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در هفتکل با جدیت پیگیری می‌شود. در همین راستا، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در روستای تاریخی سرتیوک از محل اعتبارات اشتغال روستایی، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در روستای مهسنبلی در زمینه بوم‌گردی و تشویق سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در منطقه آبشار ملارانی از جمله فعالیت‌های انجام شده بوده است.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر