کد خبر: 669530 A

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: برای ساخت و راه اندازی پایگاه امداد و نجات بین شهری دهدز ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی خدادادی در آیین گشایش پایگاه امداد و نجات بین شهری دهدز اظهار کرد: با توجه به شرایط خاصی که دهدز دارد و یکی از مهم ترین مبادی ورودی و حادثه خیز استان است، ضرورت احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری و جاده ای را دوچندان کرد.

وی افزود: با تلاش ها و پیگیری هایی که شد این پایگاه با هزینه ۱۰ میلیارد ریال احداث شده و بعد از تجهیز به خودروی نجات، می تواند خدمات لازم را به مسافران ارائه دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: همچنین با وجود امکانات زیستی در این پایگاه، در صورت وقوع حادثه، مسافران و آسیب دیدگان سرپایی به صورت موقت در این پایگاه اسکان داده می شوند.

خدادادی اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که با توجه به وسعت جغرافیایی استان و بروز حوادث مختلف، پایگاه های امداد و نجات را به تعداد استاندارد و با کیفیت مطلوب برسانیم تا زمان عملیات های امدادی کاهش یابد.

وی با تقدیر از تلاش های عوامل جمعیت هلال احمر استان در ساخت پایگاه های امداد و نجات، افزود: با توجه به شرایط خاص و حوادث مختلفی که درخوزستان رخ می دهد زیرساخت های لازم و کافی برای کاهش خطرپذیری در این استان وجود ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: نگاه و رویکرد ما در برخورد با حوادث باید پیشگیرانه و کارشناسانه باشد و اگر بتوانیم با مشکلات و مسائل استان به صورت علمی و کارشناسی برخورد کنیم، می توانیم تأثیرگذاری خود را برای کاهش مخاطرات و آسیب پذیری ها افزایش دهیم.

خدادادی تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که می توان برای کاهش میزان خطرپذیری و افزاش میزان آمادگی آحاد جامعه در نظر گرفت، تاب آوری و آموزش های همگانی در جامعه است که در کنار آن ما باید ساخت و ایجاد پایگاه های امداد و نجات را نیز به سطح استاندارد برسانیم.

هلال احمر استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر