کد خبر: 669156 A

ستاد مدیریت بحران استان خوزستان:

ستاد مدیریت بحران استان خوزستان، در خصوص وزش باد های قابل ملاحظه نسبتاً شدید همراه با تندبادهای لحظه ای طی امروز و فردا برای ساعاتی در بعد از ظهر هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مدیریت بحران استاندار خوزستان در اطلاعیه اعلام کرد: با توجه به اطلاعیه مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص  وزش باد قابل ملاحظه و به نسبتا شدید، همراه با تندبادهای لحظه ای، بر روی مناطق مرزی کشور عراق و استان های ایلام و خوزستان طی امروز و فردا برای ساعاتی در بعد از ظهر مناطق استان را در برخواهد گرفت.

کیامرث حاجی زاده افزود: انتظار رخداد پدیده گرد و غبار و کاهش دید افقی در مناطق شمالی، غربی و احتمالا نواحی مرکزی استان برای فردا وجود دارد.

اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نیز نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم در این خصوص تشکیل و آماده باش نمودند مراکز بهداشتی، درمانی و خدماتی شهرستان؛ ابلاغ به شرکت های برق جهت بازدید و بررسی مستمر پست ها و خطوط انتقال برق بازدید و  تاسیسات و شبکه های آبرسانی بررسی شود.

ارتباط با ستاد مدیریت بحران استان جهت هرگونه تصمیم گیری و اعلام مستمر آخرین وضعیت جوی شهرستان، آمادگی کامل شعب هلال احمر جهت فراهم ساختن امکانات لازم برای امداد رسانی به موقع در صورت لزوم؛ ابلاغ به اداره جهاد کشاورزی شهرستان جهت اطلاع رسانی و ارائه توصیه های لازم به کشاورزان به منظور پیشگیری از وارد آمدن خسارت به کشت های زراعی و باغی، ابلاغ به مراکز صنعتی شهرستان جهت اتخاذ تدابیر لازم به منظور کاهش آلودگی هوا، به شهرستان ها ابلاغ شد.

همچنین در این اطلاعیه از ستادهای بحران شهرستان ها خواسته شده است به نکات ذیل توجه نمایند:

اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه بیماران و کودکان، سالمندان و مسافران، عشایر و صیادان، کشاورزان و دامداران، افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع گرد و خاک جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مانند عدم تردد غیر ضروری و قرار گرفتن در فضای باز در هنگام وقوع گرد و خاک و استفاده از ماسک مناسب در مواقع تردد مورد نیاز و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش حوادث احتمالی اقدامات لازم انجام شود و گزارش اقدامات به عمل آمده را به اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان ارسال نمایند.

گرد و غبار خوزستان استانداری استان خوزستان اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر