کد خبر: 667044 A

با حضور اقشار مردم و جامعه کارگری دزفول؛

با حضور مسولین شهری و کشوری در حسینیه صاحب الزمان دزفول و با حضور اقشار مردم و جامعه کارگری دزفول، یادواره شهیدان غواص و شهید عبدالاامیر رمی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از دزفول، شروع این مراسم شب گذشته ۱۸ شهریورماه، همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء آغاز شد که پس از برپایی نماز و تعقیبات، با حضور مدعوین از همان ابتدای مراسم، مجری برنامه حاج حسن آراسته با خیر مقدم گویی و با ارائه شعری در وصف حضرت صاحب الزمان(عج) حاضرین را دعوت به استماع آیاتی چند از کلام ا... مجید نمود.

در ادامه مراسم، خطیب توانمند و برجسته جامعه واعظین کشور و عضو مجلس خبرگان رهبری حجت الاسلام و المسلمین  فرحانی با بیان سخنانی گهربار حاضرین را به فیض موعظه رساند.

وی با بیان سخنانی درباره موضوعات مختلف در ابتدا یاد و خاطره شهدای غواص و شهدای  هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و در وصف شهدا و فرهنگ شهادت مطالبی را بیان فرمود که برجسته ترین آن اشاره به این آیه شریف قرآن بود که می‌فرماید: شهدا زنده‌اند و نزد خداوند متعال روزی دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما هر چه داریم به برکت خون شهدا و در سایه امنیت و آسایشی که شهدا با خون خود برای ما به ارمغان آورده‌اند محقق شده است و هر کس در هر جای ایران اسلامی پیشرفتی مینماید مدیون خون شهدا میباشد و همچنین پیشرفت های علمی، پزشکی، هسته‌ای و غیره مدیون همین خون شهدا است، گفت: چه بسا اگر رزمندگان اسلام جلوی هجوم همه جانبه صدام و ایادی‌اش را نمی‌گرفتند الآن وضع جامعه طور دیگری بود.

 سپس وی با بیان مطالبی در موضوعات روز جامعه و آسیب شناسی مسائلی از قبیل از بین رفتن فرهنگ عفاف و حجاب و ارتباط آن با خون شهدا و بیان این مطلب که کسانی که در از بین رفتن فرهنگ حیا و عفاف و حجاب تلاش میکنند و رعایت این مسائل را نمیکنند، به خون پاک شهدا خیانت کرده‌اند و عاملی که باعث شده رزمندگان اسلام و شهدا خودشان را در معرض خطر قرار دهند و جان خودشان را فدا کنند، تقوا میباشد و تقوا عبارت است از: شرکت در نماز اول وقت، حضور در مجالس اباعبدا... الحسین(ع) و ریختن اشک برای حضرتش. تقوی باید در بستر خانواده‌ها باشد و نقش مادران با تقوا در تربیت فرزندان بسیار مهم میباشد که در سایه لقمه حلال محقق میشود. لذا برای ادامه راه شهدا باید خانواده ها تقوا داشته باشند و والدین به تربیت اسلامی فرزندان همت گمارند.

 سپس وی راجع به تقوای شهدا و ولایتمداری آنها سخنانی را بیان نمودند.

و در ادامه با اشاره به اینکه چه عواملی باعث گردید که عاشورا و یاد و نام شهدای کربلا بعد از گذشت 1400 سال زنده بماند، گفت: وجود فضایل بی نظیر و فراوان امام حسین(ع) و یارانش موجب این شور بعد از قرنها میباشد نه ظواهر دنیایی آنها. و شهدای ما نیز باید با بیان فضایلشان یاد و خاطره‌شان زنده بماند، سپس با خواندن روضه به سخنرانی خود خاتمه دادند.

در ادامه مراسم سردار ماندنی یادگار هشت سال دوران مقدس و مدافع حریم اهل بیت(ع) با سخنرانی خود ضمن بیان خاطره ای از دوران حضورش در سوریه و تفحص شهدا، از جوانان خواستند که الگوی خود را شهدا قرار دهند.

در این مراسم  شاعر اهل بیت نصراللهی با اشعاری در وصف شهدای غواص، حضار را به فیض کامل رساند.

 

WhatsApp Image 2018-09-10 at 3.13.52 AM

WhatsApp Image 2018-09-10 at 3.13.54 AM

WhatsApp Image 2018-09-10 at 3.13.55 AM

WhatsApp Image 2018-09-10 at 3.13.56 AM

دزفول جامعه کارگری یادواره شهیدان غواص شهید عبدالاامیر رمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر