کد خبر: 665387 A

با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

این مخازن ۲۵ هزار تنی و با سرمایه گذاری ۶۳۰ میلیارد ریال و ارزش روز حدود ۲۰۰۰ میلیارد ریالی با حضور محسنی بندپی«سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، و جمعی از مدیران و مسئولان کشور و هلدینگ شستا و تاپیکو افتتاح شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در مراسم افتتاح این پایانه که عصر امروز چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه برگزار شد، اظهار کرد: با لطف و عنایت خداوند متعال در سال حمایت از کالای ایرانی، پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول در بندر امام خمینی(ره) در زمینی به مساحت ۲ و نیم هکتار و با ظرفیت  مخازن ۲۵ هزار تنی  دارای هشت مخزن که  سه مخزن آن (۵ هزار تنی) برای فرآورده های سنگین، چهار مخزن(۲۵۰۰ تنی) جهت انواع روغن پایه و یک مخزن آب آتش نشانی است، به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۵ آغاز شده بود، گفت: بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر ایجاد اشتغال کمک شایانی به کاهش هزینه‌ها و افزایش امکانات رقابتی و صادراتی ایرانول نیز خواهد کرد.

اسحاقی تاکید کرد: تاکنون شرکت نفت ایرانول ۱۰ هزار تن مخزن استیجاری در اختیار داشته که سالانه حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اجاره این مخازن را پرداخت می کرد که با بهره برداری از این پایانه صادراتی ذخیره محصولات صادراتی به سه برابر افزایش می یابد و امکان رقابت و سود بیشتر را در زمان های مختلف ایجاد می‌کند. 

وی تاکید کرد: همزمان با افتتاح پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول، بهره برداری از خط ریلی انتقال محصولات صادراتی از پالایشگاه تهران ایرانول به پایانه صادراتی ایرانول در بندر امام خمینی(ره) آغاز و با بهره برداری از این پروژه علاوه بر امنیت بیشتر حمل و نقل ریلی هزینه ها نیز کاهش می‌یابد.  مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تاکید کرد: پایانه صادراتی ایرانول با استفاده از توانمندی داخلی و توسط یکی از شرکت‌های پیمانکار هم گروه تامین اجتماعی(ماشین سازی پارس) راه‌اندازی شده است. 

گفتنی است؛ پایانه صادراتی ایرانول مجهزترین و مدرن ترین پایانه صادراتی بندر امام خمینی (ره) است که دارای ایستگاه تخلیه و بارگیری تانکر به تفکیک محصولات، ایستگاه و پمپ خانه تخلیه و بارگیری قطار با قابلیت توقف ۱۶ واگن در داخل سایت ، سیستم اعلان و اطفای حریق اتوماتیک و پمپ های آتش نشانی، پمپ خانه ارسال مواد به کشتی، دو دستگاه بویلر جهت تولید بخار، دو دستگاه کمپرسور هوا جهت تولید هوای خشک، سوله انبار به مساحت ۴۰۰ مترمربع، سوله بویلر و کمپرسور به مساحت ۵۵۰ مترمربع، ساختمان اداری، ساختمان کارگری و رستوران، دو دستگاه باسکول با ظرفیت هر کدام ۶۰ تن، سیستم کنترل و مانیتورینگ سایت و اتاق کنترل، دو دستگاه ژنراتور برق، اتاق برق و تابلوهای فشار قوی و فشار ضعیف و سیستم جمع آوری و جداسازی آبهای سطحی از مواد نفتی، است.

بندر امام خمینی شرکت نفت ایرانول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر