کد خبر: 664910 A

صبح امروز صورت گرفت؛

ظهر امروز سه شنبه 13 شهریور ماه، 5 پروژه مختلف سرمایه گذاری در حوزه های مختلف توسط وزیر راه و شهرسازی، در بندر امام خمینی افتتاح گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، عباس آخوندی که امروز به استان خوزستان سفر کرده است، 5 طرح بزرگ سرمایه‌گذاری را به صورت نمادین با حضور علی گلمرادی نماینده شهرهای ماهشهر، بندر امام خمینی هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان این شهر کلنگ‌زنی و افتتاح کرد.

بهره برداری از اسکله نفتی شماره 37 شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا

این طرح با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و هدف آن توسعه صادرات، واردات و ترانزیت نفتی است. که توانسته 60 نفر اشتغالزایی کند. برخورداری از تجهیزات پیشرفته تخلیه جزو مزایای این پروژه است. این اسکله از تیرماه 1396 و در مدت زمان 24 ماه احداث شده است.

احداث تصفیه خانه  فاضلاب بندرامام خمینی

این تصفیه خانه با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد ریال و با اشتغالزایی 40 نفر و همچنین با هدف کمک به محیط  زیست و عدم آلودگی آب دریا احداث گردیده است. جلوگیری از هدررفت آب و بازگرداندن به چرخه مصرف از مزایای طرح می باشد. این طرح از اسفندماه 94 به مدت 2 سال اجرا شده است.

احداث و بهره برداری انبارهای چندمنظوره نگهداری کالای شرکتِ دانه طلایی آمل

حجم پروژه ۳۶۴۴۴ مترمربع است و با اعتباری بالغ بر ۱۸۱ میلیارد ریال که 90 نفر اشتغال زایی دارد. افزایش ظرفیت واردات صادرات و نگهداری غلات از اهداف طرح است. مساحت این طرح ۲۱ هزار مترمربع شامل سه برابر باب انبار است و از تاریخ تیرماه ۹۴ آغاز شده است.

احداث سیلوی غلات شرکت پارسیان ریل شرق

این طرح با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال با هدف ذخیره غلات و حمل  ریلی به روش مکانیزه شده است که مزایایی همچون افزایش سهم ریلی و سرعت خدمات رسانی  به مشتریان را دارد. در مدت زمان ۲۴ ماه احداث گردیده و تاریخ آغاز آن خرداد ۹۱ بوده است؛ که با ظرفیت 50 هزار تن، برای 70 نفر اشتغالزایی دارد.

آغاز  عملیات تعمیرات اساسی اسکله ۲۷ تا ۳۴

این طرح با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیاردی و با هدف افزایش باربری اسکله‌های ۲۷ الی ۳۴ احداث می‌شود. مدت اجرا ۲۷ ماه بوده که از تاریخ آغاز اسفند ۹۶ آغاز شده است و با ظرفیت 80 هزار تن برای 300 نفر اشتغالزایی دارد. ارتقا توان پهلوگیری کشتی‌ها و کاهش احتمال بروز حادثه و خسارت به کشتی‌ها از مزایای این طرح است.

2

4

IMG_2257

IMG_2373

IMG_2409

 

IMG_2553

IMG_2603

بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر