کد خبر: 664885 A

چند پروژه عظیم با ظرفیت اشتغالزایی بالا توسط وزیر راه و شهرسازی در بندر امام خمینی افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، عباس آخوندی که امروز 13 شهریور ماه به همراه تعدادی از معاونین خود به استان خوزستان سفر کرده بود، به صورت نمادین سه طرح بزرگ سرمایه‌گذاری را با حضور علی گلمرادی نماینده شهرهای بندر ماهشهر، بندر امام خمینی، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین این شهر کلنگ‌زنی و افتتاح کرد.

*احداث مخازن نگه داری فرآورده‌های نفتی سنگین شرکت خط نقره‌ای قشم

این پروژه با مصوبه طرح جامع توسعه بندر امام خمینی بوده که اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال و با ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب است که 80 نفر اشتغالزایی دارد.

این طرح از دی ماه سال 91 آغاز شده است؛ افزایش حجم و توان صادرات و واردات و تراتزیت فرآورده فرآورده‌های نفتی سنگین از اهداف این طرح می باشد.

همچنین کاهش زمان و نیز تسهیل عملیات تخلیه و بارگیری و کاهش هزینه تمام شده محصولات جهت صادرات و واردات از مزایای این پروژه بوده  که طی مدت زمان 5 سال احداث شده است.

*احداث انبار چند منظوره نگهداری کالا و سردخانه شرکت پارسیان ریل زاگرس

این طرح با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال و با ظرفیت پروژه ۴ هزارتن با اشتغالزایی 110 نفر در مدت زمان 12 ماه از مهرماه 92 احداث شده که جزو مصوبه طرح جامع توسعه مجتمع بندری امام خمینی است.

ایجاد ظرفیت نگهداری کالاهای سردخانه ای از اهداف این طرح می باشد و افزایش تنوع کالاهای وارداتی و صادراتی جزو مزایای این طرح است.

*طرح افزایش 40 درصدی ظرفیت عملیاتی دستگاه‌ها

این طرح با هدف بالا بردن راندمان خروجی دستگاها، ارتقاء قابلیت اطمینان، کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات و افزایش میزان ضریب ایمنی دستگاه. با اشتغالزایی 20 نفر انجام شده است.

جلوگیری از خرابی‌ها و کاهش زمان توقفات اضطراری، افزایش رضایت صاحبان کالا و افزایش سرعت عملیات تخلیه بر روی کشتی از مزایای طرح است.

این طرح از خرداد ماه 1395 و در مدت زمان 12 ماه اجرا شده است که جزو مصوبه الحاقیه خرید و نصب قطعات و بهینه سازی چهار دستگاه مکنده نایرو است.

2 (1)

IMG_2065

2 (3)

3 (2)

IMG_2140

IMG_2156

عکاس: سیده یاسمین موسوی

عباس آخوندی بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر