کد خبر: 662583 A

با حضور استاندار خوزستان صورت گرفت؛

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در حاشیه آیین راه اندازی این کانون، گفت: هدف از ایجاد کانون شکوفایی خلاقیت، فرهنگ سازی در حوزه ایده پردازی و کمک به تبدیل شدن ایده های افراد به پدیده های تجاری قابل فروش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، بابک مختاری اظهار داشت: برای تعمیرات و خرید تجهیزات این کانون حدود 500 میلیون ریال هزینه شده و کانون از تمام ایده های با قابلیت تجاری شدن حمایت می کند.

وی ادامه داد: پنج کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری در بهبهان، مسجد سلیمان، باغملک، رامین و اندیمشک، و پنج مرکز رشد شامل یک مرکز در خرمشهر، 2 مرکز در دزفول و 2 مرکز در اهواز فعال است.

مختاری بیان کرد: اصلی ترین واحد زیر مجموعه پارک علم و فناوری که به جمع آوری و فرهنگ سازی ایده های ایده دهندگان کمک می کند این کانون ها هستند. 

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به لزوم تقویت فرهنگ ایده پردازی گفت: جوانان برای یافتن شغل بیشتر به سمت کارمند شدن تمایل دارند و اقتصاد دولتی درخوزستان افراد را به سمت کارمند شدن و کارهای دولتی سوق می دهد. 

وی با بیان اینکه در سال های آینده دستاوردهای این کانون را در خوزستان خواهیم دید ابراز امیدواری کرد و افزود: با راه اندازی این مرکز، فرهنگ ایده پردازی از خانواده نهادینه می شود.

علی حسین حسین زاده معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان نیز عنوان کرد: با وجود همه توانمندی های موجود، هنوز نتوانسته ایم مسیر جهش داری را در استفاده از توانمندی های بانوان در سطح خوزستان فراهم کنیم و این یک ضعف است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان نیز گفت: در کانون های شکوفایی خلاقیت و نوآوری، بانوان را در جهت اشتغال و کارآفرینی هدایت می کنیم و موظف هستیم در مقوله زیر ساخت های بانوان تلاش کرده و ضعف ها را برطرف کنیم.

سیده فرانک موسوی ادامه داد: تلاش می کنیم عقب ماندگی حوزه بانوان را با نگاه عدالت جنسیتی برطرف کنیم.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر