کد خبر: 659709 A

استاندار خوزستان مطرح کرد:

استاندارخوزستان گفت: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها جلوگیری می‌کند تا مردم در روستاها ماندگار شوند و به حاشیه شهرها مهاجرت نکنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خوزستان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان دارای اهمیت بسیار بالایی برای آن ها است و روستاییان و عشایر می توانند از این طریق درآمدی را داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت مساله بیمه روستاییان و عشایر افزود: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از آمدن روستاییان به حاشیه شهرها جلوگیری می‌کند و باید امتیازهایی در این زمینه برای آنها در نظر گرفته شود تا مردم در روستاها ماندگار شوند و به حاشیه شهرها مهاجرت نکنند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید به اهمیت و ضرورت مسئله بیمه روستاییان توجه ویژه کرد، تصریح کرد: در استان خوزستان تقریبا 320 هزار خانواده تحت پوشش بیمه روستاییان هستند و در این راستا برای 240 هزار خانوار دیگر نیز ظرفیت برای پوشش بیمه روستاییان وجود دارد. 

شریعتی ادامه داد: اگر بتوانیم میان بیمه‌شدگان تفکیک ایجاد کنیم تا یکسری از خانواده‌ها سهم 50 درصدی بیمه را پرداخت کنند و سهم 50 درصدی خانواده هایی که ضعف مالی دارند توسط اعتبارات دهیاری روستایی، شهرداری و ... پرداخت شود می توانیم شاهد بیمه کشاورزان و روستاییان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر باید اقدامات هوشمندانه ای انجام داد تا بتوانیم همه خانواده ها را تحت پوشش بیمه قرار داد. این موضوع باید در دستور کار سالانه مسوولان قرار بگیرد تا با این کار حداقل رفاه برای روستاییان فراهم شود.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر