کد خبر: 655816 A

رئیس کمیته داوران هیات بسکتبال اروند خبر داد:

رئیس کمیته داوران هیات بسکتبال اروند از برگزاری کلینیک بازآموزی برای داوران منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، شمایل آب‌برین ضمن تبریک گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: ورزش منطقه اروند پس از تفکیک از استان خوزستان، به لحاظ ساختاری نوپا و جدید به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: ورزشکاران زیادی در این منطقه وجود دارد و استعداد به وفور یافت می‌شود که سال‌‌ها هیات‌های ورزشی استان خوزستان از این ورزشکاران چشم‌پوشی می‌کردند و میادین برای حضور آنها مهیا نمی‌شد.

رئیس کمیته داوران هیات بسکتبال منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: لذا برای استقلال ورزش منطقه تصمیم بر آن شد تا با توجه خاص و امکانات اولیه هدایت و مسیریابی درستی را برای ورزش منطقه اعمال کنیم.

آب‌برین یادآور شد: از آغاز به کار هیات بسکتبال اروند سعی شد تا در راستای ارتقاء و پیشرفت و افزایش تعداد داروان منطقه اقداماتی صورت گیرد که در همین راستا با تلاش‌هایی که از سوی اداره کل ورزش و رئیس هیات بسکتبال اروند صورت گرفت، دو کلاس داوری درجه 3 و کلینیک قوانین و مقررات بسکتبال سه نفره برگزار شد.

داور ملی کشورمان افزود: در همین راستا یک کلینیک بازآموزی در ارتباط با آموزش و همسان‌سازی داوران جهت قضاوت در مسابقات کشوری برگزار شد که این رخداد برای نخستین بار این منطقه صورت گرفت.

وی تاکید کرد: در این کلینیک سعی شد تا از داوران بومی منطقه که دارای درجه داوری بالا و ملی هستند، برای تدریس در این دوره آموزشی استفاده شود.

آب‌برین خاطرنشان کرد: این دوره در دو ماه گذشته برنامه‌ریزی و تدوین شده و اهداف هیات بسکتبال اروند را در راستای جبران عقب ماندگی این رشته در شهرهای آبادان و خرمشهر دنبال می‌کند که قطعا گام مفید و بلندی به سوی ارتقای رشته بسکتبال در این منطقه برداشته خواهد شد.

وی بیان کرد: در مسابقات کشوری پیش روی که به میزبانی منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد از داوران فعال و اهل بوم این منطقه استفاده خواهد شد.

بسکتبال اروند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر